Petr Strnad jmenován novým jednatelem Deutsche Börse v České republice

Praha, 9. dubna 2021 – České zastoupení jedné z největších světových organizací provozující burzovní obchodování
s finančními instrumenty Deutsche Börse Group posiluje svůj manažerský tým. Do funkce jednatele byl vedle Armina Borriese, Petera Holloviče a Martina Horčičky od 1. dubna nově jmenován Petr Strnad. Připojuje se k Martinovi Horčičkovi jako nový generální ředitel společnosti Deutsche Börse Services s.r.o.

„Jsem přesvědčen, že s Petrem Strnadem vytvoříme silný tandem a Petr pro mě zároveň bude silnou podporou při zvládání všech provozních, právních a finančních výzev, kterým v současné době čelíme. Aktuální výzvy v souvislosti s pandemií Covid-19 jsou v současné době jednoznačně nejvýznamnější. Petr Strnad je však díky svým minulým zkušenostem z pozice COO na ně plně připraven,“ řekl Martin Horčička.

Petr Strnad disponuje více než dvacetiletými zkušenostmi v oblasti financí, bankovnictví a poradenství, kde zastával různé vysoké manažerské pozice – od ředitele řízení rizik přes provozního ředitele po roli člena představenstva. Působil v Česku, na Slovensku, ale i na projektech v zahraničí pro korporátní banku, penzijní společnost či stavební spořitelnu. 

Petr Strnad vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy
a Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Hovoří česky, anglicky a německy.

Deutsche Börse Group je jedním z největších poskytovatelů mezinárodní obchodní infrastruktury a nabízí široké portfolio produktů a služeb svým klientům. Tyto pokrývají kompletní procesní řetězec transakcí finančních trhů: od poskytování obchodních informací, indexů a analytických nástrojů (pre-trading), přes obchodní a clearingové služby (trading), až po vypořádání obchodů, správu portfolia a zajišťovací nástroje (post-trading). Skupina také vyvíjí a provozuje IT systémy, které podporují uvedené procesy. Deutsche Börse Group v současné době zaměstnává více než 9.000 lidí 110 národností ve 43 lokalitách světa. V České republice působí od roku 2007 a zaměstnává zde více než 1.000 lidí.