Tým L3Harris Technologies a American Rheinmetall Vehicles spojují své síly v programu americké armády na nová bojová vozidla

Společnosti L3Harris Technologies a American Rheinmetall Vehicles, dceřiná společnost německé technologické skupiny Rheinmetall, podepsaly týmovou dohodu o vývoji nového volitelně posádkového bojového vozidla pro potřeby americké armády (Optionally Manned Fighting Vehicle – OMFV), jež nahradí bojové vozidlo pěchoty Bradley.

Dohoda spojuje vedoucí postavení firmy L3Harris v oblasti designu a výroby otevřených systémových řešení s propracovaností a všestranností bojového vozidla nové generace Lynx, které vyniká svým uspořádáním, dá se jednoduše modernizovat a je nízkorizikové. American Rheinmetall Vehicles ho nabízí v programu OMFV. 

American Rheinmetall Vehicles si jako hlavní dodavatel zvolila společnost L3Harris, aby pro Lynx poskytla systémy mise vozidel, kybernetické zabezpečení a modulární přístup otevřených systémů (Modular Open System Approach – MOSA). MOSA umožní kompatibilitu systémů a subsystémů mezi platformami i doménami, což povede ke snadnému a cenově dostupnému navýšení kapacity.

„Pomocí MOSA již dlouhodobě poskytujeme podobnou podporu nejrůznějším platformám jak pro jednotlivé misijní systémy, tak pro elektronický boj,“ řekl James Gear, viceprezident pro rozvoj domácího podnikání L3Harris. „Těšíme se na spolupráci s American Rheinmetall Vehicles a její rozšíření, abychom dále expandovali na trhu s bojovými vozidly.“

„Máme radost z toho, že se L3Harris připojila k našemu neustále rostoucímu týmu na podporu programu OMFV americké armády,“ řekl Mathew Warnick, generální ředitel společnosti American Rheinmetall Vehicles. „Jejich zkušenosti s otevřenou architekturou, komunikačními systémy a kybernetickou bezpečností přinášejí American Rheinmetall Vehicles velké příležitosti a možnosti. Zejména teď, když připravujeme digitalizované volitelně posádkové bojové vozidlo s cílem poskytnout našim vojákům převahu na současných i budoucích bojištích.“

Konstrukční řešení je založeno na opětovném uplatnění prověřených technologií z řady programu L3Harris využívaných v letecké a pozemní technice. 

O společnosti L3Harris Technologies

L3Harris Technologies je aktivním globálním inovátorem ve sféře leteckých a obranných technologií, které poskytují komplexní řešení splňující klíčové potřeby zákazníků. Společnost dodává pokročilá obranná a komerční řešení napříč celým spektrem letecké, pozemní, námořní, vesmírné a kybernetické oblasti. Společnost se 48 000 zaměstnanci a zákazníky ve více než 100 zemích světa dosahuje ročních tržeb ve výši 18 miliard dolarů. 

O společnosti American Rheinmetall Vehicles

Společnost American Rheinmetall Vehicles se sídlem v michiganském Sterling Heights je součástí divize Rheinmetall Defence’s Vehicle System, která na americký trh přináší produkty nové generace z portfolia celé skupiny. American Rheinmetall Vehicles se specializuje na vývoj platforem obrněných kolových a pásových vozidel, taktických kolových vozidel a jejich podsystémů. Společnost velmi úzce spolupracuje se svými zákazníky, aby splnila jejich veškeré technické a výkonností požadavky na výrobky a dodala vozidla s otevřenou architekturou, která v současné době překotných inovací umožní rychlé a efektivní zavedení moderních technologií. Díky svým silným stránkám v oblasti designu a vývoje vozidel, inženýrství a systémové integrace je pro americké zákazníky American Rheinemtall Vehicles vynikajícím partnerem pro dodávky platforem bojových vozidel, která už nyní splňují nároky příštích generací.