Netrisk Group zvýšila tržní podíl na českém a slovenském trhu akvizicí Porovnej24 a Netfinancie

Spolu s koupí Klikpojištění.cz podpořila TA Associates středoevropskou online makléřskou skupinu třemi akvizicemi za posledních 12 měsíců

Praha 14. dubna

Netrisk Group dnes oznámila nákup 100procentního podílu společností, které provozují weby Porovnej24.cz a Netfinancie.sk. Firmy se připojí k Netrisk.hu, Biztositas.hu a Klikpojisteni.cz („Klik“) a stanou se součástí Netrisk Group. Ta je většinově vlastněna TA Associates, globálně rostoucí private equity společností, a minoritně MCI EuroVentures, technologickým investičním fondem. Netrisk už v loňském květnu koupil Klik. 

Klik, Porovnej24 a Netfinancie provozují online srovnávače v České republice a na Slovensku, kanceláře mají v obou zemích. Nabízejí klientům schopnost velmi transparentně porovnat ceny neživotního a životního pojištění, které zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění domácnosti a nemovitosti, cestovní pojištění a termínové životního pojištění. V České republice také porovnávají ceny energií, úvěrů a dalších finančních produktů. 

Srovnávač Porovnej24 byl založena v roce 2011 a je číslo 3 českého trhu, zatímco Netfinancie je druhý největší slovenský online prodejce pojištění. Spolu s Klik.cz a Klik.sk prodaly na obou trzích přímo více než 1 100 000 pojistných kontraktů.  Dalších 160 tisíc kontraktů bylo prodáno sítí prodejců pomocí IT řešení právě od Porovnej24. 

„Netrisk Group tak pokračuje v budování své přítomnosti ve střední a východní Evropě. Česko a Slovensko jsou klíčovými trhy pro naši růstovou strategii. Jsme velmi hrdí na růst Klik.cz a jeho pozici na trhu a jsme nadšení, že nás posílí jak Porovnej24, tak Netfinancie,“ uvedl László Sebestyén, ředitel Netrisk Group.

„Porovnej24 a Netfinancie na svých trzích rychle rostou a jsou inovativní. Těšíme se na příchod jejich skvělých zaměstnanců a klientů do naší skupiny. Očekáváme, že se trh postupně stabilizuje, a proto porosteme hlavně akvizičně,“ řekl Andrew Fuchs, zakladatel a CEO Klik.cz. 

Zbyněk Laisek, CEO společnosti L2S, který která prodala Porovnej24, sdělil: „S chutí se připojíme k Netrisk Group. Tato transakce potvrzuje, že online srovnávání má mezinárodní charakter, a poskytne nám nezbytné zdroje a podporu, abychom  se stali lídry na trzích, kde budeme působit. Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, která by měla rozšířit schopnost skupiny nabídnout i bankovní produkty a vytvořit síť prodejců.“

Vladimír Cvik, CEO Netfinancie.sk, dodal: „Jako průkopníci online srovnávání cen na slovenském trhu jsme jednou z prvních společností ve střední a východní Evropě, která vzdělávala lidi o benefitech a úsporách online srovnávačů. Jsme tedy nadšení, že se můžeme připojit ke Klik a celé skupině Netrisk, a pokračovat v inovacích online srovnávání.“

Max Cancre z TA Associates, prohlásil: „Strategií Netrisk Group je konsolidovat vedoucí hráče on-line srovnávacího a pojistného trhu ve střední a východní Evropě. Skutečně nás nadchlo, že můžeme přivítat Porovnej24 i Netfinancie, a těšíme se na práci s nimi, abychom podpořili organický i akviziční růst skupiny v následujících letech.“ 

About the Netrisk Group

The Netrisk Group operates leading online comparison websites and insurance brokers in Central and Eastern Europe. It offers customers the ability to transparently compare prices and terms for non-life insurance and life insurance products, including MTPL, CASCO, home, travel, and term life insurance. The group operates two platforms in Hungary (netrisk.hu and biztositas.hu) as well as platforms in Czechia and Slovakia under the Klik brand, which was acquired in 2020.

About L2S

Founded in 2015, L2S is an investment company specialized in promising start-ups with international potential. Investments include the fast-growing food brands KetoMix and Slim Pasta and the car sales platform autonoto.cz. L2S also provides know-how in the fields of management, finance or human resources.

About TA Associates 

TA is a leading global growth private equity firm. Focused on targeted sectors within five industries – technology, healthcare, financial services, consumer and business services – the firm invests in profitable, growing companies with opportunities for sustained growth, and has invested in more than 500 companies around the world. Investing as either a majority or minority investor, TA employs a long-term approach, utilizing its strategic resources to help management teams build lasting value in high quality growth companies. TA has raised $33.5 billion in capital since its founding in 1968 and is committing to new investments at the pace of over $3 billion per year. The firm’s more than 100 investment professionals are based in Boston, Menlo Park, London, Mumbai and Hong Kong. It has previously made investments in several companies in the Czech Republic, including AVG Technologies, a Czech cyber security company that TA invested in alongside Benson Oak; and W.A.G. payment solutions, a Czech provider of payment solutions for freight carriers in Europe and Turkey. More information about TA can be found at www.ta.com.

About MCI 

MCI is one of the largest technology investment funds in the region of Central and Eastern Europe, dedicated to digital private equity. MCI funds manage PLN 2.3 billion (EUR 550 million), investing capital in the areas of: pure-technology companies (disruptors), companies undergoing digital transformation and IT infrastructure. In over 20 years of history, the funds have carried out more than 100 investments and 60 exits. MCI aims at building regional digital champions. The Fund was involved in, among others, Mall.cz (e-commerce, Czech Republic), WP.pl (digital media, Poland), Invia (e-travel, CEE), Dotpay/eCard (fintech, Poland) and iZettle (fintech, global). More information about MCI can be found at www.mci.eu.