Profesionální monitor ViewSonic ColorPro získal ocenění iF Design Award za inovativní design a uživatelskou přívětivost

Londýn, Velká Británie (22. dubna 2021) – Společnost Viewsonic, celosvětový dodavatel vizuálních řešení, oznámila, že její monitor ColorPro navržený speciálně pro profesionální tvůrce získal cenu iF Design Award 2021. V soutěži se utkal s dalšími 10 tisíci produkty a porotu zaujal především minimalistickým designem, zlepšením uživatelského komfortu a jedinečnými funkcemi, jako jsou výjimečný ovladač ColorProTM Wheel a integrované osvětlení.

„ViewSonic vždy usiloval o dokonalost produktu a optimální rovnováhu mezi designem a funkčností. Intenzivně jsme spolupracovali s profesionálními tvůrci na vytvoření monitoru, který by přesně vyhovoval jejich potřebám,“ říká Oscar Lin, šéf Monitor Business Unit ve ViewSonic. „Jsme hrdí na to, že náš závazek k nejvyšším standardům produktového designu ocenili v iF Design Award 2021. Díky bezkonkurenční přesnosti barev, uživatelsky přívětivému designu a dalším funkcím, které tvůrcům pomáhají vytvářet skvělá umělecká díla, si profesionální monitor ColorPro získal pozornost uživatelů z celého světa.“

Přesnost barev a zobrazení je u profesionálních monitorů základem. Mezi funkce, které monitoru ColorPro vynesly úspěch, proto patří zejména ovladač ColorProTM Wheel, vestavěné osvětlení a stínítka. Ty společně zaručují přesnost barev bez zdlouhavého a složitého nastavování. 

ColorProTM Wheel slouží jako barevný senzor, s jehož pomocí lze dosáhnout nejpřesnějšího výsledku kalibrace barev. Tvůrci už nemusí složitě upravovat nastavení obrazu pomocí tlačítek na monitoru, stačí pouhé stisknutí nebo pootočení ColorProTM Wheel. K monitoru lze navíc připevnit stínítko, které minimalizuje okolní světlo a zajišťuje lepší přesnost barev.

Profesionální koloristé nebo tvůrci videí, kteří často pracují v zatemněném prostředí, ocení vestavěnou lampu na zadní straně monitoru pro dostatečné osvětlení pracovní plochy. Minimalistický podstavec monitoru díky elegantnímu designu navíc ušetří na pracovním stole místo.

Profesionální monitor ColorPro sklízí uznání napříč průmyslem a získal řadu certifikátů. Kromě ocenění iF Design Award má také certifikát společností Pantone a Fogra stvrzující výjimečnou reprodukci barev. Zároveň splňuje požadavky systému Pantone Matching System na zobrazení barev s nejvyšší přesností.

Zjistěte více o novém designu profesionálních monitorů řady ColorPro ve videu:

Created for Creatives – ViewSonic ColorPro Series, the iF DESIGN AWARD 2021 Winner

O společnosti ViewSonic

Společnost ViewSonic byla založena v Kalifornii, je předním celosvětovým dodavatelem vizuálních řešení a má pobočky a zastoupení ve více než 100 městech po celém světě. Jako inovativní a vizionářská společnost se ViewSonic snaží přinášet komplexní hardwarová a softwarová řešení, mezi něž patří monitory, projektory, digitální značení, interaktivní displeje ViewBoard a softwarový ekosystém myViewBoard. Díky více než třiceti letům odborných zkušeností s vizuálními displeji má ViewSonic vynikající pozici, aby mohl přinášet inovativní a spolehlivá řešení pro výuku, podniky, spotřebitele i profesionální trh. Pomáhá tím zákazníkům skutečně vidět rozdíl „see the diference“. Více o společnosti ViewSonic se dozvíte na stránkách www.viewsonic.com.