Vodafone v květnu: Nové telefony s podporou 5G sítě, notebook Lenovo a rozšířená nabídka příslušenství pro zdraví i zábavu

30. dubna 2021 – Vodafone i nadále rozšiřuje nabídku telefonů podporujících rychlou síť páté generace. Do svého portfolia zařadil Motorolu Moto G50 5G, Xiaomi Mi 11 lite 5G a nově také notebook Lenovo IdeaPad Flex 5. V nabídce příslušenství dále přibyl fitness náramek Xiaomi Mi Band 6 se třiceti sportovními režimy nebo multimediální centrum, které lze připojit k televizoru, modemu nebo projektoru. Pro nové i stávající zákazníky jsou připraveny výhodné slevy v řádu tisíců korun, které mohou uplatnit při nákupu zařízení.

Motorola Moto G50 5G podporuje rychlá data na 5G síti, má osmijádrový procesor a 4GB operační paměti. Pro zachycení zážitků je připraven trojnásobný zadní fotoaparát s rozlišením 48+5+2 Mpix a až 64GB uživatelské paměti. K dostání je za 5 477 Kč.

Vodafone rozšířil svou nabídku také o tři mobilní telefony z dílny Xiaomi, které jsou součástí jeho portfolia již od poloviny dubna. Model Xiaomi Redmi 9T má TFT displej s úhlopříčkou 6,53″, který doplňuje čtveřice zadních fotoaparátů. Displej obdržel certifikát TÜV Rheinland Low Blue Light značící snížené vyzařování modrého světla. Telefon stojí 4 477 Kč. 

Další nový přírůstek, telefon Xiaomi Redmi Note 10 Pro, nabízí rozlišení FullHD+ a 6GB operační paměti pro dostatek výkonu, čtyřnásobný zadní fotoaparát s rozlišením až 108 Mpix a až 128GB pro uložení uživatelských dat. Mobil je odolný proti vodě a prachu s krytím IP53. Cena je 7 977 Kč. 

Poslední novinkou mezi mobilními telefony je Xiaomi Mi 11 lite 5G, který podporuje rychlá data na 5G síti, má trojnásobný zadní fotoaparát s rozlišením až 64 Mpix, kvalitní AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55“ a obnovovací frekvencí 90Hz. Stojí 9 977 Kč.

V květnu se hardwarová nabídka Vodafonu rozrostla kromě mobilních telefonů také o notebook Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05, který je podle výrobce ideální pro pohodlné cestování.  Notebook je poháněn mobilním procesorem AMD Ryzen™ 3 4300U s integrovanou grafikou Radeon™ doplněné o 8 GB RAM a 256 GB SSD disk. Díky dotykovému displeji a flexibilitě konstrukce s pantem otočným o 360° jej lze použít nejen jako klasický notebook, ale i tablet. Zákazníci ho pořídí za 14 801 Kč.

Přibyl fitness náramek, multimediální centrum a konferenční mikrofon

Do nabídky Vodafonu přibyla nová verze fitness náramku od Xiaomi – Xiaomi Mi Band 6. Náramek disponuje velkým 1,56″ AMOLED displejem s rozlišením 486×152 px a 30 sportovními režimy včetně plavání, jógy, tance nebo HIIT. Monitoruje tep, kroky, vzdálenosti, spálené kalorie, fáze spánku a měří úroveň okysličení krve SpO2. K dostání je za 1 477 Kč.

Díky další novince, multimediálnímu centru Xiaomi Mi TV Stick EU, mohou zákazníci ke každé televizi, monitoru nebo projektoru jednoduše přidat inteligentní prvky. Připojit jej lze pomocí Blootooth nebo přes HDMI port. Výborně funguje s Android TV 9.0, který podporuje hlasové vyhledávání a propojí tak zákazníky s různými typy zábavy – televizními programy, hraním her, sledování zpráv nebo poslechem rádia. Mi TV Stick dokáže také generovat videa na základě osobních preferencí YouTube a Google Play. Cena je 1 177Kč.

Vodafone nově nabízí také konferenční mikrofon Niceboy VOICE Call PRO. S jeho pomocí lze zajistit všesměrové snímání hlasu při online konferencích, online výuce i při běžném skypování. Funguje také jako moderní handsfree mikrofon s reproduktorem. Niceboy VOICE Call PRO je vybaven kondenzátorovým mikrofonem, který snímá hlas ze vzdálenosti až 2 m a přenáší zvuk ve stereo kvalitě. Stojí 1 677 Kč.

Zařízení se slevou mohou pořídit noví i stávající zákazníci

Pro nové zákazníky, kteří k Vodafonu převedou své telefonní číslo, je i nadále připravena výhodná nabídka – mohou si vybrat ze tří typů mobilních telefonů, které si pořídí za 1 Kč a to se slevou až 5 000 Kč. Jedná se o modely Motorola Moto E7, XIAOMI Redmi Note 9 nebo Samsung A12. Je možné také využít speciální slevu 7 000 Kč na telefon Samsung S 21 5G, který si zákazník pořídí po slevě již za 15 801 Kč. Na tento model telefonu lze ještě uplatnit bonus ve výši 3 500 Kč k výkupní ceně starého funkčního zařízení. Bonus za výkup vysloužilého telefonu je přichystán i pro ty zákazníky, kteří zakoupí Samsung A52 5G nebo Samsung Galaxy A72, a to až ve výši 2 000 Kč.

Nárok na výši slevy určuje tarif a jeho minimální měsíční plnění, které začíná na 349 Kč. Slevy získá nový zákazník, který si přenese své telefonní číslo a uzavře smlouvu s minimálním měsíčním plněním na 24 měsíců. Na webových stránkách Vodafonu je možné dohledat podrobné podmínky.

Výhodné ceny ovšem Vodafone nenabízí pouze novým zákazníkům. Pro ty stávající jsou i nadále připraveny slevy ve dvou úrovních – 4 000 Kč a 2 000 Kč. Lze je využít na všechny chytré telefony, tablety, hodinky s eSIM/SIM, notebooky, televizory Sony či herní konzoli PS4. Kromě toho věrní zákazníci u 20 vybraných zařízení zaplatí při pořízení tarifu Vodafone Neomezený počáteční platbu 1 Kč a zbytek pomocí výhodných splátek. Jde například o telefony Samsung Galaxy A42 5G, Xiaomi Mi 10T Lite 5G nebo Huawei P40 Lite. Více informací o podmínkách nabídky je k dispozici na webových stránkách. Vodafone i nadále dává ke všem chytrým telefonům zákazníkům bezplatnou výměnu rozbitého displeje, a to v prvních 3 měsících.

O společnosti Vodafone

Vodafone je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. Naším cílem je „spojovat pro lepší budoucnost“ a naše odborné znalosti a rozsah působení nám dávají jedinečnou příležitost dosáhnout pozitivní změny pro společnost. Naše sítě udržují rodiny, přátele, firmy i vlády ve spojení a hrajeme zásadní roli při udržování chodu ekonomik a kritických odvětví, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Vodafone je největším operátorem mobilních a pevných sítí v Evropě, je největším světovým poskytovatelem připojení k internetu věcí (IoT) a naše technologická platforma M-Pesa v Africe umožňuje více než 45 milionům lidí těžit z přístupu k mobilním platbám a finančním službám. Mobilní a pevné sítě provozujeme v 21 zemích a ve 48 dalších spolupracujeme v oblasti mobilních sítí s partnery. K 31. prosinci 2020 jsme měli více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 27 milionů zákazníků s pevným připojením a více než 22 milionů televizních zákazníků.

V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků – zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby, dalších přibližně 700 tisíc na fixní služby, kde Vodafone posílil svou pozici po integraci společnosti UPC Česká republika. Podporujeme diverzitu a inkluzi prostřednictvím našich politik v oblasti mateřské a rodičovské dovolené, celosvětově s pomocí internetového připojení posilujeme postavení žen a obecně zlepšujeme přístup ke vzdělání a digitálním dovednostem. Respektujeme všechny jednotlivce bez ohledu na rasu, etnickou příslušnost, zdravotní postižení, věk, sexuální orientaci, genderovou identitu, kulturu nebo náboženství.

Vodafone rovněž dělá významné kroky ke snížení dopadu svého podnikání na planetu. Jde například o nákup 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů po celém světě i o opětovné použití, další prodej nebo recyklaci 100 % našeho nadbytečného síťového vybavení nejpozději od roku 2025. Firma také postupně snižuje emise skleníkových plynů z provozu i z dodavatelského řetězce. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality. Více informací na www.vodafone.cz.