IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny IBM FlashSystem

Jsou určeny pro každého, kdo chce kvalitu za dostupnou cenu

Praha – 4. května 2021 – Technologická společnost IBM, jeden z předních světových lídrů v oblasti cloudových řešení a správy dat, obohatil svoji rodinu diskových polí IBM FlashSystem o tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Tyto nové modely jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Představené novinky jsou ideálním řešením pro každou společnost, která chce nejvyšší kvalitu za dostupnou cenu. 

IBM FlashSystem 5015 – Základní model, který nabízí plnohodnotné diskové pole za bezkonkurenční cenu. Mimoto nabízí také pokročilé funkce, jako jsou například Snapshoty a klony či MultiTiering. Také nabízí širokou škálu rozhraní (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB. 

IBM FlashSystem 5035 – Diskové pole pro náročnější workloady se skvělým poměrem cena/výkon. Toto entry pole nabízí pokročilé funkce, jako jsou datová redukce, šifrování, vysoká dostupnost, automatický failover (Hyperswap), deduplikace či in-line komprese. Samozřejmostí je Thin Provisioning nebo Multi Tiering. Rozhraní jsou stejná jako u modelu IBM FlashSystem 5015 (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB.

IBM FlashSystem 5200 – nejnovější model pro náročnější klienty o velikosti pouze 1U. U tohoto modelu je stejně jako v případě FlashSystem 7200 a 9200 kladen větší důraz na výkon. Nabízí možnost rozšíření na čtyřnodový cluster, je postaven na NVMe architektuře a nabízí též možnost externí virtualizace. Kromě klasických SSD disků je možné pole osadit IBM vyvinutými flashovými moduly (FCM). Tyto disky umožňují HW kompresi minimálně 2:1 s delší životností a nízkou latencí. Maximální velikost FCM je 38,4 TB. Interface je stejný jako v případě předchozích dvou modelů (FC, SAS, iSCSI). Velikost cache je možné rozšířit až na 512 GB.

Dodání a financování zajistí společnost Tech Data

S volbou vhodného řešení mohou ve spolupráci s obchodním partnerem zákazníkům pomoct také specialisté Tech Data. Součástí služeb je i zajištění financování. „Chápeme, že investice do správy dat je pro klienty důležité rozhodnutí s mnohaletým dopadem. Proto jednou z velkých výhod, kterou společnost Tech Data svým klientům nabízí, je možnost zřízení DEMO služby. V rámci ní si klienti mohou zcela bezplatně zařízení zapůjčit a vyzkoušet,“ uvedla Tereza Jirsová, IBM System Storage Manager ze společnosti Tech Data.

Tech Data dokáže zajistit také flexibilní doručení zboží dle požadavku zákazníka, a to už od 2 týdnů. 

O společnosti Tech Data

Společnost Tech Data spojuje svět pomocí technologií. Nabízíme nejen komplexní portfolio produktů, služeb a řešení, ale také vysoce specializované dovednosti a odborné znalosti v oblasti technologií nové generace. To našim distribučním partnerům umožňuje uvádět na trh produkty a řešení, které svět potřebuje k tomu, aby se mohl spojit, růst a prosperovat. Společnost Tech Data se nachází na 90. příčce žebříčku Fortune 500® a celých 11 let v řadě si od magazínu Fortune vysloužila titul jedné z nejobdivovanějších společností na světě. Chcete se dozvědět více? Pak navštivte naše webové stránky www.techdata.com nebo nás sledujte na sociálních sítích Twitter, LinkedIn, Facebook a Instagram.