Automobilist a Pavel Turek ambasadory nové komedie Jana Prušinovského

PRAHA, 6. května 2021 – Natáčení nového českého filmu Grand Prix, který se částečně odehrává v prostředí Formule 1, se nemohlo obejít bez Pavla Turka. Turek, jenž strávil v F1 sedmnáct sezón, zprostředkoval tvůrcům v čele s režisérem Janem Prušinovským klíčové kontakty na vedení seriálu a závodní okruh ve Španělsku a jeho projekt Automobilist se stal ambasadorem filmu. V crowdfundingové kampani mohou lidé podpořit vznik Grand Prix koupí uměleckých plakátů a fine art printů Automobilist.

Režisér Jan Prušinovský se po úspěšných filmech Okresní přebor, Kobry a užovky nebo seriálu Most! pouští do snímku Grand Prix podle vlastního scénáře. V hlavních rolích se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro a Štěpán Kozub, ve vedlejších pak třeba Miroslav Donutil, Tatiana Dyková, Anna Kameníková nebo Marek Daniel.

„Točit komediální road movie v době zásadních pandemických restrikcí není úplně jednoduché, zvláště pak, když už za sebou máte tisíce kilometrů na evropských dálnicích a další tisíce vás ještě čekají. Teď se to rozjíždí naplno a my pochopitelně netušíme, zda některé své plány nebudeme muset přehodnotit,“ říká režisér Jan Prušinovský, jenž o Grand Prix mluví jako o svém největším filmu.

První klapka padla ve středu 5. května v severních Čechách a přes lokace u nás, v Německu a ve Francii by se měl štáb přesunout k natáčení vrcholné scény na závodní okruh poblíž Barcelony. A právě zde podal filmařům pomocnou ruku Pavel Turek, jenž ve Formuli 1 strávil 17 sezón a zažil na vlastní kůži přes 250 Velkých cen. 

„Bylo mi potěšením, že jsem mohl pomoci s klíčovými kontakty a propojit tvůrce s organizací Formule 1. Šlo hlavně o potřebná povolení pro natáčení na okruhu a práva pro použití těchto záběrů ve filmu. Jsem také velmi rád, že se Automobilist stal partnerem snímku, a věřím v jeho úspěch,“ říká Pavel Turek, CEO Automobilist.

Vzhledem k absenci diváků na závodech plánuje Prušinovský a jeho tým dotáčky až na příští sezónu, do českých kin snímek půjde 17. listopadu 2022. „Chceme nahlédnout do kolotoče Formule 1, což pro malou českou produkci není vůbec jednoduché. Točit letos prázdné tribuny by nám ale bylo k ničemu. Proto jsme se rozhodli, že film dotočíme příští rok, doufejme, přímo během Velké ceny Španělska. Věříme, že svět se v té době s pandemickou krizí už dostatečně vypořádá a formule se opět pojedou za divácké účasti,“ říká producent Ondřej Zima.

Na portálu Donio již běží crowdfundingová kampaň, kde mohou diváci podpořit vznik filmu i díky koupi limitovaných uměleckých plakátů a fine art printů z dílny Automobilist. Jednou z cen je i možnost setkání s Pavlem Turkem a tvůrci z Automobilist přímo v centrále v pražských Holešovicích. 

Střípky z natáčení lze průběžně sledovat na sociálních sítích filmu Grand Prix.

O Automobilist

Automobilist si získal jméno svými sofistikovanými uměleckými díly, na nichž autenticky zachycuje klíčové momenty automobilového a motoristického sportu, a to jak ty historické, tak ty, které se do dějin teprve zapíšou. Za každým plakátem a obrazem je příběh plný emocí oživený malým, ale schopným týmem, který tvoří lidé půl tuctu národností ze tří kontinentů.

Všechny vozy vznikají prostřednictvím procesu 3D modelování a počítačově generovaných snímků (CGI). U nových modelů poslouží plány, u těch starších se pak kreativci z Automobilist musejí spolehnout na historické materiály včetně mluvených nebo písemných záznamů. Obrazy následně putují k zákazníkovi pomocí B2B i B2C kanálů či dle přání partnera.

Automobilist je oficiálním dodavatelem formule 1 i MS v rallye a spolupracuje s mnoha významnými značkami, jako jsou Mercedes, Ferrari, McLaren či Maserati. Ambasadory projektu jsou bývalé i současné hvězdy motorsportu Sir Jackie Stewart, David Coulthard, Mick Doohan či André Lotterer.Dlouhodobou vizí společnosti je vybudovat globální platformu, na níž fanoušci do motorsportu najdou vše, co potřebují k naplnění své vášně. Více o Automobilist najdete na oficiálním webu a Instagramu.