Evropská unie legalizovala žlutého moučného červa. Nově je oficiálně bezpečný jako potravina. O dalším hmyzu už se jedná

Členské státy Evropské unie v úterý 4. května schválily návrh Evropské komise, který umožňuje použití žlutých moučných červů jako bezpečného druhu potravy. Návrh Komise schválil Stálý výbor pro rostliny, zvířata, potraviny a krmiva, který je složený ze zástupců všech členských států EU. Jedná se o vůbec první hmyz, který je jako potravina nyní legální a může se prodávat samostatně jako lehké občerstvení nebo jako ingredience pro těstoviny, protein nebo tyčinky a sušenky. 

“Pro celý hmyzí průmysl je to velká zpráva. Vývoj legislativy v této oblasti sledujeme od samého začátku. Jsme pyšní, že Česká republika šla vstříc potravinám z hmyzu v rámci přechodného období, a naše produkty jsme tak mohli díky výjimce prodávat. Toto je ale průlomové rozhodnutí, které dává za pravdu tvrzení, že hmyz je potravinou budoucnosti,” komentuje nové rozhodnutí EU Radek Hušek, zakladatel Sens.

Nová strategie EK “Z farmy na vidličku” identifikuje hmyz jako alternativní zdroj bílkovin, který může usnadnit přechod celé EU na udržitelnější potravinový systém. Dle Evropské komise hmyz konzumují denně miliony lidí. OSN označuje hmyz za zdroj zdravých a výživných potravin s vysokým obsahem tuku, bílkovin, vitamínů, vlákniny a minerálů. Evropský úřad pro bezpečnost potravin v současnosti eviduje 11 dalších žádostí o uznání dalších druhů hmyzu jako bezpečné potraviny. 

“Plně legalizovaný je nyní žlutý moučný červ. Další druhy, včetně našeho cvrčka domácího, fungují téměř identicky, takže jsem přesvědčený, že velmi brzy dojde i na ně,” dodává Hušek. 

Více o SENS

Český startup SENS Foods vyrábí revoluční potraviny z cvrččího proteinu. Představuje cestu k maximálně udržitelnému zdroji živočišných bílkovin s minimálním dopadem na planetu. Celá myšlenka stojí na desetiletí výzkumů světové organizace OSN o udržitelných potravinových zdrojích budoucnosti. Za úspěšným projektem stojí Češi Radek Hušek a Daniel Vach. Společně s Nicholasem Berym také v Thajsku provozují vlastní cvrččí farmu, která je největší svého druhu na světě. Vedle výroby kvalitního cvrččího proteinu se zaměřují na výzkum zefektivnění udržitelné produkce, aby se stal nejlevnějším zdrojem živočišné bílkoviny na trhu. Mezi hlavní trhy SENS Foods patří Německo a Česká republika, dokončuje také expanzi na japonský trh. Potenciál startupu potvrzují i investoři Presto Ventures, Reflex Capital a UP21, kteří do něj vložili rekordní potravinovou investici téměř 50 milionů korun. 

Označeno tagem