Pražské Muzeum Her otevřelo rozšířenou hernu v nových prostorách. Jedná se o největší hernu tohoto typu ve střední Evropě

Praha, 12. 5. 2021: Pražské Muzeum Her, které na přelomu letošního roku bojovalo kvůli vládním nařízením spojeným s pandemií koronaviru o svou další existenci, našlo pro svůj provoz nový prostor v Obchodním centru Šestka. Pobočka, která se plně otevřela 12. 5. 2021, nese název Game World a i nadále bude provozována pod značkou Cibien´s Corner. Retroherní nadšenci se mohou těšit na více než 500 pravidelně obměňovaných her na více než 200 herních zařízeních od konzolí, přes počítače nebo arkádové automaty až po mobilní telefony. 

Muzeum Her je jedna z málo retro arkádových heren v České republice. Poprvé se zákazníkům otevřelo před třemi lety. Po krizi spojené s koronavirou epidemií majitel přesunul provozovnu z pražských Holešovic do dostupnějších a větších prostor v Obchodním centru Šestka. 

„Po náročném výběru místa jsem při jednání a prohlídce v obchodním centrum Šestka došel k závěru, že je to přesně to pravé místo pro nás. Naše nové Muzeum Her nabídne návštěvníkům větší komfort a vyžití, dobré parkování i skvělou dostupnost,“ říká ředitel Cibien´s Corner Game World Čeněk Cibien.

Na návštěvníky tu čeká přes 500 pravidelně obměňovaných her na více než 200 herních zařízeních od konzolí, přes počítače nebo arkádové automaty až po mobilní telefony. V Muzeu Her si užije celá rodina, nadšenci do techniky, retrohráči i sběratelé. Hlavním lákadlem budou novinky v podobě automatových závodů až pro osm hráčů a moderních herních japonských simulátorů jako Gundam POD, metal Gear Arcade nebo Half-Lufe2: Survivor, chybět však nebudou ani populární simulátory motocyklových závodů a střílečky všeho druhu. Muzeum nabízí také možnost zakoupení dárkových voucherů nebo za plného provozu také pronájem prostor pro firemní party, vánoční večírek, oslavu narozenin nebo setkání s přáteli. 

„Máme radost, že Muzeum Her rozšířilo nabídku volnočasových aktivit v našem obchodním centru, a těšíme se na nové i stávající zákazníky, kteří se k nám přijedou odreagovat,“ uvedla manažerka obchodního centra Šestka Michaela Němcová. „Na rozvoji centra se snažíme pracovat kontinuálně, letos se u nás otevřely už dvě nové prodejny, zákaznici se mohou nechat otestovat v mobilní testovací buňce umístěné na střeše centra, anebo navštívit naši Sky Gallery v pasáži. Další zajímavé inovace plánujeme na druhou polovinu roku.“  

Obchodní centrum Šestka je snadno dostupné pro všechny Pražany, a to autobusovými linkami 191 a 119, které zajišťují spojení s linkou metra A (Petřiny nebo Nádraží Veleslavín), nebo linkou 100, která zajíždí na Zličín, a tím pádem i pro cestující příměstskou hromadnou dopravou mezi Kladnem a Prahou. Ti, kteří by do obchodního centra chtěli zamířit autem, ocení blízkost Pražského okruhu a dostatečné množství bezplatných parkovacích míst (1030). Veškeré novinky o dění v centru můžete sledovat na webu www.oc-sestka.cz nebo na Facebooku.

O Obchodním centru Šestka: Obchodní centrum Šestka od svého otevření poskytuje návštěvníkům široké spektrum služeb a zázemí pro pohodlné nakupování i škálu volnočasových aktivit. Vedle obchodů oblíbených známých značek je zákazníkům k dispozici automyčka, čistírna, směnárna a bankomaty, za běžného provozu mohou využít bezplatné připojení na bezdrátovou Wi-Fi a dětský koutek a také se občerstvit ve food courtu. Šestka nezapomíná ani na životní prostředí a hrdě se hlásí ke společenské odpovědnosti za dlouhodobě udržitelný rozvoj. Soustředí se tu nejen na ekologické nakládání s odpady a energetickou šetrnost, ale nachází se tu také dobíjecí stanice pro elektro automobily.    

O Muzeu Her:

Muzeum Her je pražská arkádová herna, v níž si mohou herní nadšenci vyzkoušet videoherní mašiny z celého světa, od klasických po moderní, od těch běžných známých až po unikáty, na které jinde v Evropě nenarazíte. Návštěvníky tu čekají také závody, simulátory, střílečky, RPG a bojovky, z nich některé jsou určené až pro čtyři hráče.