Balíkový přepravce GLS letos opět připomene Mezinárodní den balíků

Přepravní společnost GLS se letos v květnu opět zapojí do neoficiálních celoevropských oslav Mezinárodního dne balíků, jehož tradice sahá do roku 2015. Pro letošní rok si přepravce připravil pro rodiny s dětmi zábavnou online hru zaměřenou na přírodu a zvířata. Až 300 soutěžící může vyhrát cenu od partnera akce společnosti Albi Česká republika. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách GLS. Letošní oslava svátku balíků připadá na sobotu 29. května.

Společnost GLS připravila na letošní Mezinárodní den balíků novou online hru, která spočívá v hledání maximálního počtu ukrytých zvířat v soutěžní grafice. Registrace probíhá přes online formulář na webových stránkách GLS. Registrovaní soutěžící po uvedení správné odpovědi obdrží výherní balíček, který bude uložen v nejbližším GLS ParcelShopu. Výhrou je tentokrát originální GLS pexeso a Obrázkové hádanky – vzhůru za zvířátky od partnera akce Albi Česká republika. Vítězové se navíc mohou na Facebooku GLS CZ zapojit do soutěže o hlavní ceny. Porota vybere tři nejoriginálnější fotografie s výhrami, jejichž autoři navíc získají i interaktivní knihu Svět zvířat, která byla oceněna 1. místem v soutěži Hračka roku 2019 v kategorii Vzdělávací a kreativní hračky. Výsledky FB soutěže budou vyhlášeny 1. června na Den dětí. 

Účelem oslav je připomenout lidem důležitost balíkové přepravy, zejména v dnešní koronavirové době. „Koronavirová pandemie ukázala, že balíková přeprava jsou součástí základní, ne-li přímo kritické infrastruktury státu z hlediska ekonomiky i osobního života. Od začátku pandemie došlo k enormnímu nárůstu přepravovaných balíků a rádi bychom tak připomněli jejich důležitost, a to, že právě díky balíkům už přes rok dostáváme zboží, které jinak neseženeme,” uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika

Mezinárodní den balíků slaví GLS každoročně od roku 2015, a to ve státech jako USA, Německo, Polsko nebo Maďarsko. Cílem každoročních oslav je podpora místních obyvatel v daném regionu, zejména dětí a mladistvých.

Více informací k soutěži a registrační formulář naleznete na www.gls-group.eu/mezinarodni-den-baliku.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.