Vortum pomáhá Y Softu s modelováním 3D výukových lekcí pro české školy

Vortum pomocí slov otevírá světy. Společnost Y Soft si Vortum vybrala jako partnera, který jí pomůže v otevírání světa 3D tisku pedagogům a studentům českých škol. Y Soft poskytuje zabezpečené tiskárny a jejich software, v rámci be3D Academy potom nabízí řadu komplexních výukových lekcí v angličtině. Právě tyto materiály převádí tým odborníků z Vortum do českého jazyka. Nejde však o běžné překlady, ale o tzv. transcreations. Jejich výsledkem jsou jazykové adaptace věrné originálu a současně odpovídající danému kulturnímu prostředí.

Tuto tvůrčí práci zajišťují zkušení copywriteři. Ti převádějí texty do češtiny takovým způsobem, aby byly v souladu s originály a současně zněly přirozeně, vzbuzovaly odpovídající asociace a vedly ke stejným důsledkům jako výchozí text. Zároveň musí být – tak jako ostatní texty – srozumitelné a přínosné uživatelům.

Vortum sdružuje tým seniorních odborníků z marketingu a reklamy. Transcreations jsou jednou z mnoha služeb v oblasti komunikace a tvorby obsahu, kterou nabízí. „V transcreations pro Y Soft dostala příležitost sehraná část týmu z redakce, která v minulosti vytvářela například i nákupní rádce pro Heureku, se kterou jsme spolupracovali v letech 2017–2020,“ doplňuje zakladatelka Vortumu Jana Kneschke.

3D tisk využívají školy k aktivizaci studentů, podpoře kreativního myšlení a usnadnění výuky. Y Soft nabízí komplexní a po všech stránkách bezpečné řešení 3D tisku pro školy. Tisknout je možné řadu věcí. Může jít například o model převodu ozubených kol, který umožňuje pochopit, jak převod funguje, stejně tak ale o rám pro ochranný zdravotnický štít.

Tiskové služby be3D Academy obohacuje o doprovodné materiály, které usnadňují práci učitelů a motivují studenty k zapojení. Zahrnuje manuály, příručky pro pedagogy i videa. „3D tisk je vhodný nástroj pro vysvětlení složité látky. Dotek a interakce s fyzickým předmětem, obzvlášť pokud si jej žáci sami vytiskli, přináší porozumění i zaujetí studentů. Pochopení technických, přírodovědných nebo uměleckých předmětů může být obtížné. Lekce v be3D Academy jsou naopak zábavné a zajímavé,“ komentuje ředitelka marketingu Y Softu Elke Heiss,a dodává: „Jsme velice šťastni, že nyní můžeme díky spolupráci s Vortum představit lekce v be3D Academy i českým studentům.“

Vortum:

Svobodné sdružení odborníků na volné noze má ve svých řadách copywritery, redaktory, editory, překladatele, koordinátory, stratégy, a další. Z těch vybírá ty nejvhodnější pro konkrétní projekt. Spolupráce ve Vortumu je založená na sdílení hodnot a vysokých nároků na kvalitu výstupů.

http://vortum.cz/

Y Soft:

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště  společnostem kategorie enterprise, malých a středních podniků a vzdělávacímu sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Nástroje integrované v YSoft SAFEQ pomáhají zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie (APAC). 

https://www.ysoft.com/cs