Western Digital rozšiřuje nabídku řešení pro chytré dohledové systémy s rostoucím pracovním zatížením, které podporují umělou inteligenci od koncového bodu až po cloud

Nová produktová řada WD Purple Pro přináší zvýšený výkon, spolehlivost a schopnost zvládat pracovní zatížení u analytických serverových aplikací a u záznamových zařízení využívajících umělou inteligenci 

San José, Kalifornie, 18. května 2021 – Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) v rámci posilování datové infrastruktury po celém světě dnes oznámila rozšíření produktové skupiny WD Purple o řadu WD Purple™ Pro, která je určena především pro novou generaci pokročilých záznamových zařízení s umělou inteligencí a serverů typu back-end.

Světový trh s kamerami pro dohledové systémy dle odhadů vzroste do roku 2025 na 44 miliard USD, pro srovnání v roce 2019 to bylo 23,6 miliard USD (zdroj IDC).  Rozvíjející se architektury chytrých záznamových zařízení, které zachycují, ukládají a analyzují obrovské množství video dat a provádějí náročné analýzy videa hlubokým učením, jsou pod bezprecedentním tlakem, jak vyřešit ukládací subsystémy. Nová produktová řada WD Purple Pro je navržena tak, aby zvládla požadovaný rozsah pracovní zátěže při optimalizovaném ukládacím výkonu, kapacitě, schopnosti zvládat pracovní úkoly a spolehlivosti pro nekonečnou řadu zařízení, včetně záznamových zařízení NVR s umělou inteligencí, serverů pro analýzu videa, diskových polí a ukládacích a serverových řešení včetně těch, která poskytují analýzu pomocí hlubokého učení. 

„S tím, jak jsme doplnili naši nabídku o produkty WD Purple Pro, naše ucelené portfolio produktů pro chytré video plně pokrývá požadavky zákazníků, které začínají u microSD™ karet WD Purple pro fotoaparáty a kamery a pokračují až k pevným diskům WD Purple pro běžná záznamová zařízení NVR a pro novou generaci architektury řešení u chytrého videa, kde chytrost řešení začíná u intelektuální kapacity pro back end servery. Tyto servery provádějí analýzu videa a náročné výpočty pro hluboké učení,” říká Brian Mallari, marketingový ředitel Western Digital pro chytré video a dodává: „WD Purple Pro je ideálním řešením pro výrobce a systémové integrátory originálního vybavení, jak přejít se svými systémy na rostoucí pracovní zatížení při využívání umělé inteligence.”

Výhody, které pevný disk WD Purple Pro přináší, jsou:

  • Vylepšená technologie AllFrame™, která umožňuje streamovat video až ze 64 HD kamer pro souběžný záznam1 při simultánním zvládnutí dodatečných až 32 AI streamů pro aplikace umělé inteligence. Kamery jsou přitom přímo propojeny k pokročilým záznamovým zařízením nebo ke cloudovým serverům. 
  • Vysoký výkon a schopnost pracovat při vysoké pracovní zátěži s podporu až 550 TB pracovního zatížení za rok2 pro dodatečné požadavky funkcí AI, včetně porovnávání vzorů a rozpoznávání objektů a chování davu, při zápisu násobných video streamů.
  • Vysoká spolehlivost a kapacita přináší řešení, které pomáhá zachovat a poskytovat tisíce hodin video záznamu pro efektivní hluboké učení a rozvoj algoritmů umělé inteligence. Disky se dodávají s kapacitou od 8 do 18 TB3 s pětiletou omezenou zárukou.
  • Odolnost podnikové třídy pro plynulou práci vysoce kapacitních serverů pro analýzu videa s vysokou hustotou záznamu a pro cloudová řešení. Monitorování stavu pevného disku je možné s kompatibilními systémy podporující aplikaci Western Digital Device Analytics™.

„WD Purple Pro od Western Digital je řešení s vysokou kapacitou připravené pro aplikace umělé inteligence a nabízí výkon potřebný pro pracovní zatížení s velkým objemem dat. Poskytuje spolehlivost, kterou naši zákazníci potřebují pro ukládání svých kritických dat,“ říká Dave Nieweg, manažer společnosti Milestone Systems pro komunitní projekty, a dodává: „Zajištění bezpečného přístupu do škol nebo budov, monitoring pacientů nebo zachycení a analýza dat z parkovacích ploch v chytrých městech, případně zpracování dat pro bezpečnou a efektivní dopravu, ve všech těchto případech je důležité nabízet uživatelům důvěryhodné řešení pro ukládání dat z kamer na koncových bodech až po cloud.”

Ucelená produktová řada WD Purple pro chytré dohledové systémy zahrnuje paměťové karty microSD WD Purple 1 TB3 pro kamery a periferní zařízení i pevné disky WD Purple 1 – 8 TB3 pro zařízení NVR. Nově také disky WD Purple Pro s kapacitou 8 TB až 18 TB3, které podporují celou řadu systémů s vysokým pracovním zatížením a aplikacemi AI včetně podnikových serverů typu back-end. Řešení WD Purple Pro budou dostupné v tomto čtvrtletí prostřednictvím sítě resellerů Western Digital.

Související zdroje Western Digital: 

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

¹Samostatný stream na kameru při 3.2 Mbps (1 080 p, H.265, 25 fps).  Výsledky se mohou lišit v závislosti na rozlišení kamery, formátu, hodnotách fps, softwaru, systémovém nastavení, kvalitě videa a dalších faktorech. 

²Hodnota pracovního zatížení je definována jako množství uživatelských dat přenesených na pevný disk nebo z něj. Hodnota pracovního zatížení se počítá na roční bázi (přenesené TB ✕ (8 760 / hodiny běžícího záznamu)). Hodnota pracovního zatížení se liší v závislosti na hardwarových a softwarových komponentách a konfiguracích. 
³ Pro popis ukládací kapacit je 1 GB=1 000 000,000 bajtů a 1TB=1000 000 000 000 bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší v závislosti na operačním prostředí.