Sportovní klub vozíčkářů Praha vyzývá všechny sportovce, hendikepované i bez hendikepu, ke společnému běhání či jízdě pro radost

Tisková zpráva – Praha 20. května 2021 – Sportovní klub vozíčkářů (SKV) Praha se rozhodl připojit k dalším neziskovým organizacím a propojit sportování hendikepovaných i nehendikepovaných sportovců. Prostřednictvím virtuálního běhu připravil pozvánku do přírody spojenou s radostí z pohybu. Svou trať zde naleznou malí i velcí, běžci, rodinky či hendikepovaní sportovci na vozíku. Hlavní myšlenkou je propojit sportovce a podpořit pohyb bez rozdílu věku či hendikepu, jak říká naše předsedkyně Míša Krunclová: „Pojďte s námi všichni běhat a jezdit pro dobrou věc. Z vybrané finanční částky bychom rádi pořídili třeba nový handbike (200 tisíc Kč) a budeme tak moci dopřát zážitek z pohybu dalším vozíčkářům.“ 

SKV Praha slaví letos 30 let svého založení a po celý rok připravil zajímavé aktivity. Díky SKVělým partnerům může potěšit i sportovce, kteří se rozhodnou podpořit svou účastí v běhu činnost SKV Praha. Každý 30. registrovaný účastník se tak může těšit na tričko od firmy Adidas, nebo na jiný zajímavý dárek od našich partnerů. 

Jak se registrovat?

Vyberte si trať, kterou zdoláte během či chůzí. Naplánujte si trasu kdekoliv se to hodí a přispějte tak na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Nezáleží na tom odkud jste a kolik máte času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartujete, je jen na Vás. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máte splněno.

Uděláte tak něco pro sebe, ale i pro lidi, kteří i navzdory hendikepu žijí pohybem, stejně jako Vy!

Vše najdete na www.virtualnibeh.cz

Partneři charitativního běhu pro SKV Praha jsou: MČ Praha 9, Adidas, Huawei, ATOS, FTVS a VirtuálníBěh.

Sportovní klub vozíčkářů Praha (SKV Praha)

Sportovní klub vozíčkářů Praha již 30 let pomáhá lidem s tělesným hendikepem vytvářet vhodné podmínky pro výkon sportovní činnosti, ať na rekreační či vrcholové úrovni. Organizuje pro vozíčkáře sportovní a volnočasové akce s veškerým servisem, od zajištění vhodného ubytování, zapůjčení speciálních a drahých sportovních pomůcek, zajištění asistence nejen při sportu, ale i při běžných činnostech. SKV Praha je jediný klub v ČR, nabízející tak široké sportovní možnosti. Jako jediný klub v ČR nabízí sporty, jako je potápění vozíčkářů a orientační závod.