HONOR vrátil děti do školy na hodinu tělocviku s profi trenérem Davidem Pártlem a parkour atletem Janem Hanko! Navíc se rozdalo víc než 90 výher ve výzvě #MOVEBETTERKIDS dětem ze sociálně slabších rodin

[Praha, 24. května 2021] – Hodina tělocviku se známým parkour atletem Janem Hanko a profesionálním trenérem Davidem Pártlem? A k tomu víc jak 90 výher v soutěži #MOVEBETTERKIDS? To všechno pro jednu jedinou třídu, 4.A Základní školy a Gymnázia Vodňany. HONOR pořádně rozhýbal děti v rámci launche nového fitness náramku HONOR Band 6. Ze 41 přihlášených škol po celé České republice vybral třídu, kde velká část dětí dostala první vlastní telefon a vůbec první fitness náramek.

Hodinu tělocviku s HONOR vedl profesionální fitness trenér David Pártl a parkour atlet Jan Hanko

Hodina tělocviku s HONORem a známými osobnostmi jako překvapení

Do poslední chvíle vítězná třída netušila, co se na středu 26. května 2021 dopoledne připravuje. Třídní učitelka Alena Píšanová, která 4.A na Základní škole a Gymnáziu ve Vodňanech vede, měla výhru pro svou třídu jako překvapení a tajemství do poslední momentu pomohly udržet i rodiče dětí. Překvapení si nakonec užila nejenom vítězná třída, ale v roli diváků si celé dopoledne nenechaly ujít ani všechny ostatní děti, které zrovna v rámci rotační výuky ve škole byly.

Profesionální trenér a zkušený instruktor Les Mills David Pártl připravil dětem trénink na míru

Děti si vyzkoušely fitness trénink pro vrcholové sportovce

Jak vypadá trénink pro vrcholové sportovce? Pod vedením profesionálního fitness trenéra a zkušeného instruktora Les Mills Davida Pártla, si děti, s menší úpravou k jejich fyzickým možnostem, zkusily, co znamená se opřít do pořádného kruhového tréninku, nevzdat se a rozhodně nepolevit.

Došlo i na poslední trend v hodinách tělocviku, piškvorky. Děti se učí kombinovat nejenom rychlost v nohách, ale i logické a strategické uvažování.

A picture containing outdoor, sport

Description automatically generated

Děti si zkusily piškvorky, v poslední době velký trend nejenom na hodinách tělocviku, kdy je potřeba rychlost, ale i taktika a strategie.

Tělocvik s parkour atletem Janem Hanko, to je akrobatické číslo, které zaručeně vtáhne do hry

Když si vedení hodiny tělocviku převzal parkour atlet Jan Hanko, který sbírá ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí, všechny děti už byly součástí akrobatického čísla a nuda neměla šanci. Jestli do téhle chvíle některým dětem trvalo, než se osmělily, teď už byly ve hře všechny. Nebyl nikdo, kdo by si nechtěl vyzkoušet základy akrobatických kousků a blýsknout se před kamarády ze třídy.

Jan Hanko, zakladatel Parkour Academy v Česku, vede dětský parkour camp už čtvrtým rokem. Udržet pozornost 25 dětí pro něj byla hračka. Stejně jako profesionální fitness trenér David Pártl, i Jan Hanko moc dobře ví, jak je důležité odhadnout aktuální fyzičku a každého z dětí. „Měl jsem období, kdy jsem se chtěl ukázat, co všechno umím. I mě fyzička v době covidu spadla dolů a vím, jak je důležité dobře odhadnout, co  můžu a co ne,“ říká a dodává: „Parkourový Jump Camp není jenom o fyzických výkonech, je to o potkávání zajímavých talentů z celé republiky. Přihlásit se můžou všechny děti od 8 let, co milují pohyb, zábavu a kolektiv lidí kolem sebe.“

A picture containing road, outdoor

Description automatically generated

Jan Hanko, parkour atlet a zakladatel asociace Parkour Academy dostal děti akrobatickými kousky, které si za chvíli mohly samy zkusit.

A picture containing road

Description automatically generated

Unikátní způsob vedení základů parkouru nenechal děti, aby se nudily ani na moment

Děti si pod zkušeným vedením zkusily všechny akrobatické kousky na vlastní kůži

Víc než 90 výher pro celou třídu včetně top novinky, fitness náramku HONOR Band 6

Celá třída 4.A Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech vyhrála nejenom hodinu tělocviku pod profesionálním vedením fitness trenéra Davida Pártla a parkour atleta Jana Hanko. HONOR na akci věnoval dětem z celé třídy také poslední, ještě horkou novinku, fitness náramek HONOR Band 6, mobilní telefony HONOR 9X PRO a tričko kampaně #MOVEBETTER.

Podle třídní učitelky Aleny Píšanové, pro mnoho dětí z její třídy je to vlastně jejich vůbec první telefon a rozhodně první fitness náramek, který mají. Byla to zasloužená odměna pro všechny po našlápnuté hodině se sportovními profíky.

Po intenzivní hodině tělocviku se sportovními profíky byly fitness náramky HONOR Band 6 a mobilní telefony HONOR 9X PRO opravdu zasloužená odměna. Pro mnoho dětí to byly první telefony a vůbec první fitness náramky, které mají.

A group of people posing for a photo

Description automatically generated

HONOR odměnil nejenom děti, ale i třídní učitelku, Alenu Píšanovou a její asistentku Marii Pauchovou, které 4.A ZŠ a Gymnázia Vodňany vedou.

Dětem kvůli covidu chybí pohyb

Už delší dobu odborníci apelovali, že dětem kvůli distanční výuce a povinné hodině tělocviku chybí pohyb. Podle údajů, které jsou nám známy, české děti ve věku povinné školní docházky přibraly průměrně 2 kilogramy. Každodenní aktivita se snížila až o 25 %.

Měli jsme příležitost udělat něco víc, než jen běžnou kampaň, udělat něco pro děti, vrátit je zpátky ke sportu a pravidelnému tréninku. Obrovská radost a nadšení nejen dětí, ale celé Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech, že jsme i za současné pandemické situace a ztížených podmínek oragnizovat v podstatě cokoli, dali něco takového dohromady, je pro nás největší odměnou a důkazem, že takové věci mají opravdu smysl. Už se těšíme na další akci,“ dodává Marie Pleskotová, marketingová manažerka HONOR pro Českou republiku a Slovensko.

                                                                                    Čerstvá novinka fitness náramek HONOR Band 6

Sledujte HONOR na sociálních sítích

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk