Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, včetně chytrých hodinek HUAWEI WATCH 3 Series a tabletu HUAWEI MatePad Pro.

Společnost Huawei dnes také představila HUAWEI FreeBuds 4, nová bezdrátová Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku (ANC), a dva špičkové monitory – HUAWEI MateView a HUAWEI MateView GT. Společnost při této příležitosti oznámila, že zhruba 100 dalších zařízení Huawei – včetně smartphonů i tabletů – bude upgradováno na HarmonyOS 2.0, což uživatelům umožní přístup k bezproblémovému chytrému zážitku napříč zařízeními.

I když v našich životech figuruje více chytrých zařízení než kdy jindy, jejich využívání často není chytré. Uzavřené systémy mají tendenci komplikovat vzájemné propojení a operace, což nakonec vede k roztříštěné uživatelské zkušenosti.

HarmonyOS byl navržený pro vyřešení tohoto problému. Coby operační systém nové generace pro chytrá zařízení poskytuje HarmonyOS společný jazyk pro připojení a spolupráci různých druhů zařízení a dává uživatelům pohodlnější, plynulejší a bezpečnější prostředí. Využívá distribuovanou technologii k oddělení a flexibilnímu nasazení systémového softwaru a kombinuje dříve nezávislá zařízení do soudržného a celostního Super Device. Volně využívá schopnosti svých komponentních zařízení na základě potřeb uživatele a přináší nový typ propojeného prostředí přes hardwarovou integraci a servisní widgety.

HUAWEI WATCH 3: Nezávislý chytrý asistent, který se výkonem vyrovná smartphonu

Zcela nová vlajková loď mezi smartwatch od Huawei, řada HUAWEI WACH 3, se stane chloubou vašeho zápěstí. Tyto stylové hodinky se zaoblenou skleněnou obrazovkou a pouzdrem z nerezové oceli 316L disponují rovněž zbrusu novou korunkou, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek uživatele, díky čemuž se hodinky pohodlně nosí a snadno se ovládají. Řada HUAWEI WATCH 3 vám také umožní provádět nebo přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem.

Jako první chytré hodinky běžící na HarmonyOS se řada HUAWEI WATCH 3 bez problémů integruje se smartphony Huawei a slouží jako multifunkční cestovní asistent. Funkce se přímo ze smartphonu „promítají“ na zápěstí, takže jsou všechny informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky i telefon připomenou, že se blížíte ke svému cíli. Už nikdy se nemusíte bát, že zmeškáte zastávku.

HUAWEI WATCH 3 Series jsou profesionálním asistentem pro fitness a zdravý životní styl, který podporuje až 100 režimů cvičení. Hodinky jsou vybavené novým vysoce přesným teplotním senzorem, takže vůbec poprvé podporují měření tělesné teploty. Sledují také glukózu v krvi, detekují pád a obsahují funkci SOS, proto můžete smartwatch využít ke sledování svého zdraví v reálném čase. Využít je lze také k připomenutí důležitých drobností, na které se snadno zapomíná, například pitného režimu či braní léků.

Řada HUAWEI WATCH 3 disponuje také extrémně dlouhou výdrží baterie, která v případě HUAWEI WATCH 3 Pro vydrží ve smart módu 5 dní a při extrémně dlouhé výdrži 21 dní. HUAWEI WATCH 3 nabízí výdrž baterie 3 dny v chytrém režimu a 14 dní v režimu extrémně dlouhé výdrže baterie.

HUAWEI MatePad Pro: Nový posilovač produktivity, který maže kreativní hranice

Nový tablet HUAWEI MatePad Pro má nádherný 12,6palcový OLED FullView displej a 90% poměr obrazovky k tělu, což je nejvyšší ze všech tabletů, které jsou v současné době na trhu k dispozici. Každý displej má barevný rozdíl ΔE menší než 0,5 pro neuvěřitelně vysokou přesnost barev a poskytuje ostrý a reálný obraz, který je srovnatelný s profesionálními monitory. HUAWEI MatePad Pro má také ultravysoký kontrastní poměr 1 000 000:1 a podporuje barevný gamut DCI-P3.

HUAWEI MatePad Pro, vybavený čipovou sadou Kirin 9000 a podporovaný vlastnostmi HarmonyOS pro správu distribuovaných dat a plánování úkolů, může bezproblémově spolupracovat se smartphony a počítači a zdvojnásobit vaši produktivitu a kreativitu v každé situaci, ať už jste u stolu v kanceláři nebo kreslíte na tabuli.

HUAWEI MatePad Pro také podporuje kooperaci mezi více počítači a mezi tabletem a počítači. Na MatePadu Pro lze také přetahovat souborů mezi zařízeními a vytvářet efektivnější výsledky této spolupráce.

Druhá generace HUAWEI M-Pencil byla představena společně s HUAWEI MatePad Pro. Nové chytré pero má hrot potažený platinou pro vysoce přesný rukopis a ultra nízkou latenci, přesně rozlišující mezi 4096 úrovněmi síly. Pero HUAWEI M-Pencil podporuje FreeScript, který převádí rukopis v libovolném vstupním poli na digitální text v reálném čase. Chytré funkce, jako je přepnutí dvojitým klepnutím, Instant Shape a Instant Table, učiní ruční psaní plynulejším a přirozenějším.

Nový interaktivní zážitek

Díky interakci více zařízení s HarmonyOS je jejich ovládání stejně snadné, jako kdybyste pracovali jen s jedním. Nový ovládací panel pro více zařízení podporuje jednoduchá a intuitivní připojení prostřednictvím funkce drag-and-integrate, která umožňuje uživatelům svobodně připojit zařízení na základě konkrétních scénářů.

Chcete-li například doma pozdě v noci sledovat film, stačí otevřít ovládací panel a přetáhnout ikonu inteligentní obrazovky na ikonu telefonu a film přeskočí z telefonu přímo na televizi. Pokud na sobě máte sluchátka HUAWEI FreeBuds 4, můžete přetáhnout ikonu sluchátek na ikonu telefonu, načež se film přehraje na vašem displeji a zvuk přesměruje přes vaše FreeBuds. A to je jen jeden příklad výhod Super Device.

Nové Centrum úloh pro více zařízení v HarmonyOS 2.0 umožňuje aplikacím „cestovat“ mezi různými zařízeními podle libosti bez jejich instalace na každém z nich, takže jsou všechny funkce a služby k dispozici kdykoli a kdekoli. Na kterémkoliv zařízení, které je součástí systému Super Device, můžete vidět procesy spuštěné na všech ostatních zařízeních. Pokud potřebujete větší displej pro mobilní hraní, můžete jednoduše přejetím prstem nahoru a tím spustit obrazovku Overview, čímž přesunete hru do svého HUAWEI MatePad Pro a můžete pokračovat v zábavě.

Přehledné a snadné služby

Nová domovská obrazovka HarmonyOS je přehlednější a organizovanější než kdy dříve. Po aplikacích můžete přejet prstem nahoru a zobrazit Service Widgets, které nabízejí snadno přístupné informace nebo služby v reálném čase, aniž byste museli otevírat samotnou aplikaci. Je možné si přizpůsobit velikost widgetů služeb; klepnutím na aplikace a přejetím nahoru zobrazíte jejich widgety a klepnutím na libovolné volné místo na domovské obrazovce je skryjete. Service Widgets lze také použít pro přístup k atomovým službám, které lze snadno vyvolat a sdílet v Centru služeb, aniž byste museli cokoli stahovat nebo instalovat, což usnadňuje přístup k funkcím jako novinky (news).

Pokud jde o vzhled a dojem, krása inovativní interakce spočívá v estetických detailech: Speciálně navržené písmo HarmonyOS Sans a působivé animace nabízejí konzistentní uživatelský zážitek napříč všemi zařízeními HarmonyOS.

Aplikace HUAWEI HiLink byla upgradována na HarmonyOS Connect, aby šlo chytřejšími funkcemi vybavit více zařízení i jiných značek než Huawei. Chytré domácí zařízení lze připojit k mobilnímu telefonu jediným klepnutím: Klepněte telefonem na troubu Midea založenou na HarmonyOS a vyberte recept, abyste mohli okamžitě začít připravovat jídlo. Uskladňujte zbytky jídla v bezpečí po delší dobu s ledničkami Haier, které automaticky upravují jejich teplotu podle typu skladovaného jídla.

Komplexní zvýšení výkonu lépe ochrání soukromí

Plynulost HarmonyOS 2.0 se výrazně zlepšuje. Telefon s HarmonyOS 2.0 dokáže po 36 měsících používání udržet rychlost čtení/zápisu podobnou novému telefonu, a to i při velmi malém zbývajícím úložném prostoru.

HarmonyOS 2.0 udržuje aplikace spuštěné na pozadí, takže vaše úkoly jsou vždy k dispozici přesně tam, kde jste přestali. Na poslední akci nebo stránku v dané aplikaci se můžete vrátit, i když máte otevřené desítky dalších aplikací. Pokud jste například hledali produkt v nákupní aplikaci, pak jste přepnuli na jinou službu a poslali zprávu a poté otevřeli prohlížeč a hledali mezitím něco jiného, můžete se bez problémů vrátit na poslední stránku, na které jste byli během nakupování. Navíc si můžete užít delší životnost baterie se zařízením upgradovaným na HarmonyOS 2.

Společnost Huawei se zavazuje chránit soukromí a bezpečnost uživatelů. HarmonyOS zdědil a dále staví na předních technologiích ochrany soukromí a zabezpečení z EMUI. Základním principem je zajistit, aby k datům mohla přistupovat pouze správná osoba se správným zařízením, což zajistí bezpečnost během každého přístupu. Když je aktivováno společné ověřování identity pro více zařízení, uživatelé mohou odemknout své telefony pouze kombinací rozpoznávání obličeje na smartphonu a speciální kontrolou, která zajišťuje připojení hodinek k telefonu.

HarmonyOS navíc spravuje uživatelská data podle kategorií a chrání zařízení podle úrovně a nastavuje specifické prahové hodnoty zabezpečení pro Super Devices. Pouze zařízení, která splňují přísné požadavky na zabezpečení, mohou přistupovat k datům odpovídajícím jejich úrovni zabezpečení. Aplikace HarmonyOS procházejí přísným testováním během vývoje, vydání, instalace a využívání, aby byl zajištěn bezpečný zážitek v čistém ekosystému.

„V dnešní době nás obklopuje stále více chytrých zařízení, a my tak žijeme ve světě, kde je všechno propojené,“ říká Richard Yu, výkonný a generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group. „Každý z nás je součástí tohoto plně propojeného světa, stejně jako každé přítomné zařízení. Těšíme se na spolupráci s dalšími partnery a vývojáři při budování prosperujícího ekosystému HarmonyOS a poskytování ještě lepších zážitků, produktů a služeb našim zákazníkům po celém světě. “

Aby ještě více uživatelů dostalo možnost vyzkoušet si pohodlí a bezpečí HarmonyOS, téměř 100 zařízení Huawei v Číně dostane aktualizaci HarmonyOS 2, včetně HUAWEI Mate 40, Mate 30, P40 Mate X2, série nova 8 a MatePad Pro.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.