Společnost Panasonic představuje novou řadu jednočipových laserových 4K projektorů

Řada Panasonic PT-RDQ10 přináší divákům úžasné zážitky díky strhující podívané ve 4K rozlišení a provozovatelům šetří starosti s nastavením a integrací.

Praha, 3. června 2021 – Společnost Panasonic na veletrhu ISE představila novou řadu jednočipových laserových DLP projektorů se 4K rozlišením, které umožňují úžasné přiblížení a zprostředkovávají strhující divácký zážitek. Jsou ideální pro muzea, galerie a výstavní prostory. Řada Panasonic PT-RDQ10 se výborně hodí pro zábavní centra, pronájmové firmy a obecně všechny, kteří chtějí zaujmout diváky detailním obrazem ve 4K rozlišení a živou, ale zároveň přirozenou reprodukcí barev. Řada obsahuje tři různé modely projektorů se svítivostí od 8 000 do 10 000 lumenů. Volitelný objektiv pro ultra krátkou projekční vzdálenost ET-DLE020 s nulovým odsazením dodává projektoru univerzálnost, protože umožňuje promítat velkoplošné obrazy bez stínů i v těch nejstísněnějších prostorách.

Řada PT-RDQ10 dosahuje 4K rozlišení (3840 x 2160) pomocí technologie Smooth Pixel Drive, což je jedinečná technologie posunu pixelů v jedné ose, která zajišťuje ostrý, plynulý a detailní obraz. Aktualizovaná funkce Rich Colour Enhancer zlepšuje reprodukci barev a zajišťuje živější barvy, čímž umožňuje věrné zobrazení i těch nejdetailnějších vizualizací, jako jsou například umělecká díla. Zdokonalené úpravy černého okraje pro zakřivené povrchy dále zlepšují rovnoměrnost jasu pro plynulé prolínání okrajů tmavých scén.

Množství funkcí usnadňuje instalaci a zkracuje čas a úsilí, které jsou k ní zapotřebí. Kromě terminálů DIGITAL LINK založených na rozhraní HDMI® a HDBaseT™ lze projektory vybavit volitelnými kartami rozhraní SLOT NX, například 12G-SDI nebo DisplayPort™, aby vyhovovaly stávajícím infrastrukturám. Předem aktivované funkce Geometry Manager Pro umožňují využívat pokročilé geometrické funkce i automatickou kalibraci a nastavení více obrazů společně, čímž se zjednoduší i ty nejsložitější procesy nastavení prolínání okrajů a mapování projekce. Aplikace Remote Preview Lite umožňuje kontrolovat obsah na dálku prostřednictvím počítače, zatímco aplikace Smart Projector Control s funkcí NFC podporuje úpravy nastavení bez nutnosti zapnutí projektoru.

Řada PT-RDQ10 si navzdory rozšířeným funkcím a 4K rozlišení zachovává stejné kompaktní rozměry jako ostatní jednočipové DLP™ projektory společnosti Panasonic, ale ve zcela novém designu. Hermeticky uzavřený optický blok napomáhá bezúdržbovému provozu po dobu 20 000 hodin. Redundance laseru pak zvyšuje spolehlivost v případě, že je třeba zajistit nepřetržitý provoz.

Společnost Panasonic uvede projektory řady PT-RDQ10 na trh v říjnu 2021. Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-rdq10

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Divize PSCEU

Divizi PSCEU společnosti Panasonic tvoří čtyři obchodní jednotky: mobilní řešení (tablety, notebooky, handheldová zařízení a zařízení 2 v 1 prodávána pod značkou Toughbook), zobrazovací řešení (projektory, profesionální displeje, řešení pro prezentaci a spolupráci a Broadcast & ProAV), bezpečnostní řešení (CCTV bezpečnostní kamery, softwarové aplikace Al a produkty Industrial Medical Vision) a obchodní a průmyslová řešení (B&I).

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.
Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/