Nový projektor Panasonic zaručí plynulý a detailní obraz ve 4K

Praha, 7. června 2021 – Společnost Panasonic doplnila osvědčenou jednočipovou technologii laserové projekce DLP™ SOLID SHINE o technologii Quad Pixel Drive a vyvinula projektor PT-FRQ50 se svítivostí 5 200 lumenů, aby uspokojila rostoucí poptávku po velmi vysokém rozlišení. Kromě plynulého a detailního obrazu ve 4K rozlišení (3840 × 2160), který je ideální pro potřeby školství, firem, uměleckých a muzejních expozic, podporuje projektor také snímkovou frekvenci 240 Hz/1080p s minimální vstupně-výstupní latencí pod 8 ms. To rozšiřuje možnosti využití projektoru pro zobrazení plynulého pohybu například při simulacích a v esportu.

Technologie Quad Pixel Drive, originální technologie společnosti Panasonic pro čtyřnásobení pixelů, vytváří na projekční ploše mimořádně detailní 4K obraz, který si zachovává přirozenou ostrost a čistotu. Vysokorychlostní 240Hz zpracování a úzký clonový poměr DMD vytvářejí působivý realistický dojem s rozlišením nejjemnějších podrobností a textur v hladkém obrazu bez mřížek. Funkce Rich Colour Enhancer vytváří přesné barvy pro věrnou reprodukci obsahu.

Projektor PT-FRQ50 disponuje dvěma HDMI vstupy, které podporují příkazy CEC z kompatibilního zařízení, a je tak vhodný pro širokou škálu projekčních aplikací a instalačních prostředí s 4K rozlišením.; Dále nabízí snadno integrovatelné připojení DIGITAL LINK pro přenos videa  ve 4K rozlišení a řídicích signálů na velké vzdálenosti nebo samostatný terminál LAN pro ovládání.

Univerzální objektiv s 2,0x optickým zoomem a variabilní projekční vzdáleností dokáže přenést velké rozměry obrazu i do stísněných prostor. V kombinaci s funkcí V/H Lens Shift (V: +71 %, -49 %, H: +34 %, -27 %) poskytuje větší volnost při nastavení umístění projektoru a polohy obrazu. Pomocí technologie Free Grid lze snadno použít funkci Geometric Adjustment dálkovým ovladačem bez nutnosti použití počítače, zatímco předem aktivované sady pro aktualizaci aplikace Geometry Manager Pro umožňují automatickou kalibraci více obrazů současně prostřednictvím kamery a také rozšířenou škálu softwarových možností geometrických úprav a pokročilého maskování. Funkce Remote Preview Lite umožňuje kontrolu vstupního obrazu na počítači bez promítání obrazu.

Tento vysoce spolehlivý projektor s nízkými nároky na údržbu nabízí až 20 000 hodin bezúdržbové projekce, přičemž technologie Multi Monitoring & Control Software usnadňuje údržbu. Volitelné funkce včasného varování mohou pomoci předejít neočekávaným výpadkům.

Projektor PT-FRQ50 uvede společnost Panasonic na trh v lednu 2022. Další modely přibydou do řady později v průběhu roku. Další informace naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-frq50

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Divize PSCEU

Divizi PSCEU společnosti Panasonic tvoří čtyři obchodní jednotky: mobilní řešení (tablety, notebooky, handheldová zařízení a zařízení 2 v 1 prodávána pod značkou Toughbook), zobrazovací řešení (projektory, profesionální displeje, řešení pro prezentaci a spolupráci a Broadcast & ProAV), bezpečnostní řešení (CCTV bezpečnostní kamery, softwarové aplikace Al a produkty Industrial Medical Vision) a obchodní a průmyslová řešení (B&I).

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.
Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/