Do ulic Hradce Králové vyrážejí taxíky Bolt

Dostupný a bezpečný odvoz autem přes platformu Bolt je dostupný v čím dál více městech po celé republice a nejnověji také v Hradci Králové. Místní lidé se přitom s Boltem nemusí jen vozit, ale mohou pro tuto službu také jezdit. V rámci vstupu na královéhradecký trh nabízí Bolt všem novým cestujícím slevu ve výši 50 procent na první jízdy.

I v Hradci Králové si nyní lze jednoduše a rychle přivolat vůz pomocí aplikace Bolt, která je dostupná na Google Play i v App Store. Před objednáním jízdy cestujícímu zobrazí konečnou cenu za přepravu a po objednání jméno řidiče a typ vozidla. Prostřednictvím aplikace lze jízdu také uhradit z platební karty v ní nahrané, tedy pokud cestující nepreferuje placení v hotovosti. Aplikace také umožňuje cestu sdílet s ostatními uživateli, takže rodiče či přátelé cestujícího mohou díky této bezpečnostní funkci sledovat celý průběh jízdy až do jejího cíle. Cestující může řidiče také ohodnotit a přispět tak k neustálému zvyšování kvality služeb poskytovaných partnerskými řidiči a řidičkami Boltu.

Královéhradeckým platforma Bolt navíc otevírá příležitost přivýdělku či přímo obživy. Zájemci o práci partnerského řidiče či řidičky Bolt se mohou snadno registrovat buď jedním kliknutím v aplikaci Bolt nebo přes web s následným vyplněním stručného formuláře. Zájemce potřebuje průkaz řidiče taxislužby, takzvanou žlutou kartu, kterou si ovšem lze nechat vystavit na kterémkoliv dopravním úřadu obce s rozšířenou působností či magistrátu bez toho, aby žadatel musel skládat jakékoliv zkoušky. Pokud zájemce o práci partnerského řidiče či řidičky nevlastní automobil, platforma Bolt jej propojí s partnerskou flotilou nebo autopůjčovnou.

„Naší ambicí je přinášet cestujícím spolehlivý odvoz za nejnižší ceny, a to i mimo metropole. Kromě Prahy, Brna či Ostravy je proto služba odvozu auty Bolt k dispozici také v dlouhé a stále se rozšiřující řadě menších měst, na východě Čech i například v Mladé Boleslavi. Zároveň jsme rádi, že místním lidem přinášíme nový zdroj příjmu. Zaregistrovat se jako řidič či řidička Boltu je velmi snadné, nevyžaduje velké papírování ani nestojí žádné registrační poplatky. Za využívání naší aplikace řidič pouze odvádí malou část jízdného a jezdí, jak se mu to hodí. Denně nebo třeba jen nárazově, když potřebuje vyrovnat rodinný rozpočet,“ vysvětluje Jakub Dvořák, Country Manager platformy Bolt pro Českou republiku.  

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější. Bolt má více než 50 milionů uživatelů ve více než 40 zemích v Evropě a Africe. Společnost nabízí řadu služeb v oblasti mobility, jako je přeprava auty či  jejich sdílení (carsharing), mikromobility ve formě elektrických koloběžek a kol, a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíků. Všechny jízdy společnosti Bolt v Evropě jsou ze 100 procent uhlíkově neutrální v rámci programu Bolt’s Green Plan, což je dlouhodobý závazek platformy Bolt snížit svoji ekologickou stopu. 

Označeno tagem