AUTOCONT získal zakázku pro evropské úřady za desítky milionů eur

Brno, Brusel 15. 6. 2021 – Jednu z aktuálně největších evropských IT zakázek v oblasti serverových technologií získala společnost AUTOCONT.  V nejbližších 4 letech se stane dodavatelem technologií i konzultačních služeb pro datová centra více jak padesáti evropských institucí, jakými jsou například Evropský parlament, EUROPOL, FRONTEX, European Medicines Agency, European Central Bank či sekretariát Evropská komise. Objem zakázek se bude pohybovat ve vyšších desítkách milionů eur.

AUTOCONT bude dodávat serverové technologie HPE s procesory Intel a AMD, hyperkonvergovanou infrastrukturu Nutanix, příslušenství, záruční služby, instalaci, údržbu a konzultační služby prakticky do všech zemí EU. Generální direktoriát informatiky Evropské komise (DIGIT) vyhodnotil nabídku AUTOCONTu v rámci dílčího tendru CRO12 jako ekonomicky nejvýhodnější. AUTOCONT tak potom, co získal sérii menších zakázek, dokázal podstatným způsobem využít rámcový kontrakt DI/07754, který jako jedna z pěti evropských IT firem získal před třemi lety. „Je to pro nás obrovský obchodní úspěch, ale hlavně strategicky zásadní posun,“ uvedl Jaromír Babinec, statutární ředitel AUTOCONT B.V. Brusel a vedoucí fúzí a akvizic ARICOMA Group. Podle něj je zakázka prvním významným počinem nově vznikající business unit AUTOCONT INTERNATIONAL, která je tvořena týmy AUTOCONTu v Brně a v Bruselu. To, že se AUTOCONT takto výrazně prosadil v Bruselu, přesně zapadá do strategie skupiny ARICOMA, která vznikla před třemi lety jako IT pilíř KKCG. AUTOCONT INTERNATIONAL se nejprve zaměří na právě získané dodávky infrastruktury a souvisejících služeb pro Evropskou komisi a pro další mezinárodní instituce. Dlouhodobě by se dobře odvedené projekty v těchto institucích měly stát odrazovým můstkem pro dobytí trhů v zemích Beneluxu a výhledově i v Německu. Plánuje se, že AUTOCONT INTERNATIONAL bude poskytovat sales/presales/project management činnosti i pro další členy skupiny ARICOMA Group (viz níže) na těchto trzích. 

„Business unit AUTOCONT INTERNATIONAL využívá zázemí ARICOMA Group a její nově budovaný mezinárodní tým bude nabízet a společně s ostatními firmami skupiny i realizovat velkou část portfolia služeb celé ARICOMy,“ doplnil Milan Sameš, generální ředitel ARICOMA Group. Podle něj firma udělá všechno proto, aby se jí podařilo dále pronikat na náročné a do jisté míry uzavřené západní trhy IT sektoru. Samozřejmostí bude nezbytná fyzická přítomnost především obchodního a pre-sales týmu AUTOCONTu v daných zemích. 

O společnosti ARICOMA Group

Největší český ICT holding, jehož členy jsou společnosti AUTOCONT, Cleverlance, DataSpring, AEC, Cloud4com, Internet Projekt, KOMIX a Seavus. Firmy ze skupiny ARICOMA Group pokrývají celé portfolio podnikových služeb počínaje návrhem ICT architektury přes infrastrukturní a cloudové služby, implementaci podnikových aplikací až po vývoj vlastních rozsáhlých softwarových řešení a outsourcing.  Její celkové loňské tržby přesáhly 8 miliard korun.

O společnosti AUTOCONT

AUTOCONT působí v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií úspěšně již od roku 1990. K rychlému rozvoji v prvních deseti letech přispěla výroba vlastní značky osobních počítačů a systematické budování rozsáhlé obchodní a servisní sítě. V druhém desetiletí své existence se AUTOCONT zaměřil na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu, čímž se postupně propracoval mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti rozsáhlých a složitých ICT projektů. 

Systematické a dlouhodobé budování odborných schopností, pečlivé sledování potřeb zákazníků a v neposlední řadě i promyšlená vnitřní organizace firmy – to vše přispělo k tomu, že je AUTOCONT v současné době největším a nejvýznamnějším českým dodavatelem informačních a komunikačních technologií.