Skupina Leverage prodala část podílu v Aukru, finance využije na nové investice

PRAHA (15. ČERVEN, 2021) – Skupina Leverage prodala větší část svého podílu v tuzemském aukčním portálu Aukro majoritnímu vlastníku, kterým je investiční skupina Pale Fire Capital (PFC). Ve firmě si ponechala ještě 18 procent. Výše transakce je v nižších řádech stovek milionů korun. Leverage vstoupila majetkově do Aukra před čtyřmi lety, svou investici za tu dobu zhodnotila už desetinásobně. Nyní volné prostředky použije na další investice.

Když skupina Leverage v roce 2017 vstupovala do Aukra, získala po postupném vykupování tehdejšího managementu až 45 % společnosti. Stala se tak nejen jejím dominantním vlastníkem, ale Aukro i aktivně řídila a pod vedením Lumíra Kunze na pozici CEO následně nastartovala růst Aukra. Jedním z dalších zásadních cílů pak bylo zajistit novou vlastnickou strukturu, ve které by byli všichni majitelé motivovaní společnost rozvíjet a posunout ji dál. Tato vize se zhmotnila po vstupu nového většinového vlastníka PFC v roce 2019 a růst Aukra mohl dále akcelerovat. 

Volba partnerství na rozvoji Aukra s PFC se ukázala jako správná, proto naše skupina s klidným svědomím prodala část svého podílu. Dál hodláme podporovat realizaci ambiciózních plánů nového managementu,“ uvedl Matěj Boruta, partner skupiny Leverage. Aukro plánuje změnu obchodní strategie a díky související akceleraci byznysu společnost otevírá řadu nových pozic. Cílem je dosáhnout v roce 2025 ročního obratu okolo 20 miliard korun, což je pětinásobek letošního plánovaného obratu.

Leverage má díky prodeji svého podílu v Aukru nově na další investice připravených 200 milionů korun. „Nyní se chceme zaměřit na internetové společnosti, které mají ověřený produkt a jsou již v růstové fázi,“ doplnil Matěj Boruta. „Vedle kapitálu jsme vybraným projektům připraveni pomoci se vstupem na okolní trhy a urychlit jejich růst. Baví nás být pro zakladatele partnery, o které se mohou opřít a těší nás, když můžeme předat a zužitkovat nabyté zkušenosti,“ doplnil zakladatel Aukra a rovněž další ze zakládajících partnerů Leverage Václav Liška.

LEVERAGE

LEVERAGE je investiční skupina investující do internetových společností působících na trhu e-commerce ve střední a východní Evropě. Aktuálně má v portfoliu 5 společností a spravuje podíly firem přesahující 1 mld. Kč.  Více informací naleznete na stránkách společnosti www.lvrg.cz.