A3 building se skly od Guardian Glass tvoří přirozený přechod mezi majestátním pohořím a pulzující metropolí

Bertrange, Lucembursko, 17. června, 2021 – takřka na úpatí bulharského pohoří Vitoša vytvářející impozantní kulisu hlavnímu městu Sofie nalezneme unikátní architektonický projekt A3 building. Jedná se o rezidenční komplex, který v roce 2017 získal ocenění Budova roku v kategorii rezidenčních projektů. Skla do budovy dodala společnost Guardian Glass.

Název A3 building je odvozený od názvu Advanced Architecture Apartments. Sto metrů dlouhá budova tvoří 5 samostatných jednotek v nichž se dohromady nachází 158 rezidenčních bytů. Přízemí budovy je vyhrazeno komerčním prostorám. Projekt z dílny architektonického studia STARH se vyznačuje pravidelnými, obdélníkovými liniemi, které splývají v hladkých a měkkých formách tvořící obal celé budovy.

Elegantní skleněná fasáda zajišťuje obyvatelům domu bohatý přísun světla. Všechny obytné jednotky jsou navíc orientovány na jihovýchod. Vysoká sluneční ochrana a dobrá tepelná izolace jsou důležitými parametry skla, které velkou mírou pomohou rezidentům k většímu komfortu. 

Vybráno bylo sklo s povlakem neutrálního vzhledu Guardian SunGuard® SN 70/37 od společnosti Guardian Glass. Sklo má nízké hodnoty g 37 % i U 1.0 svědčící o vynikající světelné propustnosti a zároveň skvělé tepelné izolaci. Dostatek přirozeného světla se tedy dostane téměř do všech částí budovy, zároveň sklo pomáhá kontrolovat vnitřní teplotu.  

Fotografie ke stažení naleznete zde: 

A3 Building
A3 Building_2
A3 building_4
A3 Building_5
A3 Building_3

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/

Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, v americkém státě Michigan. Se závody v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii společnost zaměstnává přes 15 000 lidí. Vyrábí vysoce funkční plavená, povlakovaná a zpracovaná skla pro použití v oblasti architektury, rezidenčního bydlení, interiérů, přepravy a technického využití. Rovněž dodávají vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové díly pro automobilový průmysl. Vize společnosti Guardian je být preferovaným partnerem našich zákazníků, dodavatelů, zaměstnanců a komunit na základě vzájemného prospěchu. To vede k soustavné snaze zlepšovat životy lidí prostřednictvím produktů a služeb s šetrným využitím zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.