Samsung rozšiřuje nabídku univerzálních Smart Monitorů o přístroje s větší úhlopříčkou a rozlišením UHD

První univerzální monitory na světě jsou nově k dispozici s úhlopříčkami 43 a 24 palců (110 a 61 cm), potěší nové barevné varianty a vylepšené chytré funkce. 

Praha 16. června 2021 – Novinky v řadě chytrých monitorů Smart Monitor představila společnost Samsung Electronics. Zákazníci po celém světě mají na výběr více možností, co se týče velikosti i provedení, k dispozici jsou navíc i vylepšené inteligentní funkce. Do nabídky nově patří velký model M7 s úhlopříčkou 43“ (110 cm) a ultravysokým rozlišením UHD, což nároční uživatelé jistě ocení při práci i zábavě. Stylové tenké modely M5 s rozlišením FullHD jsou k dispozici ve velikostech 24, 27 a 32 palců (61, 69 a 82 cm), k dispozici je i elegantní bílá verze. V České republice budou tyto monitory dostupné od konce června za doporučenou maloobchodní cenu 14 990 Kč u modelu M70A 43“, bílé verze pak za 8 490 Kč u modelu M50A 32“, 7 490 Kč u modelu M50A 27“ a 4 990 Kč u modelu M50A 24“.

Modelová řada Samsung Smart Monitorů se představila v listopadu 2020 a nabídla první skutečně univerzální monitor na světě, určený pro firemní a akademické využití i pro běžné spotřebitele, kteří v domácích podmínkách pracují, učí se a věnují se zábavě. Součástí výbavy chytrých monitorů jsou integrované multimediální i pracovní aplikace, bohaté možnosti konektivity, vestavěné reproduktory i systém dálkového ovládání na solární energii.

„Po celém světě stoupá počet lidí, kteří využívají domov k práci, vzdělávání i zábavě. Z domácností se tak stává multifunkční prostředí,“ říká Hyesung Ha, hlavní viceprezident divize zobrazovacích zařízení v Samsung Electronics. „Naše rozšířená řada chytrých monitorů Smart Monitor nabízí uživatelům pohodlný a flexibilní způsob, jak se pomocí moderních technologií zhostit každodenních aktivit. Jde o nejchytřejší monitory na současném trhu, díky bohatým možnostem propojení s počítači i mobilními zařízeními jsou skutečně univerzální.“ 

Do nejnovější řady Samsung Smart Monitor patří následující modely: 

  • Smart Monitor M7 43” (Model: M70A) – Vlajková loď M7 je nyní k dispozici ve verzi s větší úhlopříčkou 43 palců (110 cm), což výrazně pomůže při práci i zábavě. Velkou předností je i provedení prakticky bez rámečku, takže vás obraz při práci, učení i zábavě doslova pohltí. Monitor má ultravysoké rozlišení 4K a funguje skutečně univerzálně – kromě výkonného a spolehlivého pracovního nástroje se díky integrovaným streamingovým aplikacím může stát i centrem domácí zábavy, k čemuž jistě přispějí i reproduktory a obraz v kvalitě HDR10.
  • Smart Monitor M5 27” a 32” v bílém provedení (Model: M50A) – Oblíbený model M5 je nyní v obou velikostech (27 a 32 palců, tedy 69 a 82 cm) k dispozici i ve stylovém a elegantním bílém provedení. Nová barevná verze výborně ladí s minimalistickým designem a bude slušet zejména moderním interiérům. 
  • Smart Monitor M5 24” (Model: M50A) – Novinkou v řadě M5 je verze s úhlopříčkou 24 palců neboli 61 cm s rozlišením Full-HD, cenově nejdostupnější zástupce řady Smart Monitor na současném trhu. Díky kompaktnímu provedení ocení tento model zákazníci, kterým by se větší monitor na stůl nevešel, nebo ti, kteří hledají optimální poměr ceny a výkonu.  

Kromě nových velikostí a designu se v nové řadě monitorů představuje i řada nových funkcí. Aplikace TV Plus nabídne spoustu bezplatného obsahu, pro který nemusíte nic stahovat ani se registrovat. Díky funkci Universal Guide mají zase uživatelé k dispozici personalizovaná doporučení obsahu na základě svých diváckých preferencí a historie, což nepochybně ocení milovníci streamingových služeb typu Netflix nebo Prime Video.

Oproti minulým verzím se velkého vylepšení dočkal systém hlasové asistence – nepodporuje jen technologii Bixby, ale i jiné asistenční služby, např. Google Assistant či Amazon Alexa. Do aplikace Remote Access přibude v červnu funkce PC on Screen, umožňující snadné a bezpečné připojení monitorů k počítačům. 

V rámci dlouhodobého programu Samsungu zaměřeného na zvyšování udržitelnosti vybavili výrobci model M7 s úhlopříčkou 43“ dálkovým ovladačem se solárním panelem, vyrobeným z recyklovaného plastu. Dobíjí se i slunečním světlem v místnosti, ale také z elektrických žárovek, případně přes konektor USB-C. I dálkové ovladače jiných modelů jsou kvůli menší uhlíkové stopě a vyšší udržitelnosti vyrobené aspoň částečně z recyklovaných materiálů. 

Stejně jako modely první generace se i současná řada Samsung Smart Monitorů vyznačuje bohatými možnostmi konektivity, co se týče počítačů i mobilních zařízení. Chytré telefony a tablety lze k monitorům připojit jednoduše pomocí funkce Tap View, díky zrcadlení obsahu nebo prostřednictvím technologie Apple AirPlay 2. Systém Samsung DeX umožňuje vytvořit z monitoru externí zobrazovací zařízení využívající všechny funkce telefonu. Monitory zároveň podporují aplikace Microsoft 365, takže uživatelé mohou prohlížet, vytvářet a upravovat dokumenty a ukládat je v cloudu dokonce i bez připojení k počítači – o připojení na internet se postará vestavěné Wi-Fi. Kromě toho k připojení slouží celá řada konektorů a portů včetně USB Type-C, standardních USB portů a Bluetooth 4.2.

A bez připojení k PC či mobilnímu zařízení lze monitor využít dokonce i jako multimediální centrum domácí zábavy – k dispozici jsou totiž integrované streamingové služby, mezi nimiž nechybí Netflix, HBO či YouTube.  

V rámci nové řady Samsung Smart je k dispozici celá řada modelů různých rozměrů a specifikací. Další informace naleznete zde: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1803/43M70A.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.