VMware bude spolupracovat s Vapor IO na vývoji multicloudové sítě, která zjednoduší poskytování distribuovaných systémů 5G a služeb v reálném čase

Snížení nákladů a komplexity zavádění nových služeb díky propojování různých cloudových a okrajových prostředí v jednom sjednocujícím rámci v reálném čase

PALO ALTO, Kalifornie, 22. června 2021 – Společnosti VMware, Inc. (NYSE:VMW) a Vapor IO oznámily, že budují multicloudovou síť pro poskytování služeb, která spojuje platformy VMware Telco Cloud a Vapor IO Kinetic Grid a umožňuje vývojářům aplikací a poskytovatelům služeb sestavovat síťové služby na vyžádání podle okamžité potřeby. Společný projekt Multi-Cloud Services Grid výrazně zjednoduší a zlevní zavádění distribuovaných 5G systémů a realtimových aplikací tím, že umožní propojit různá cloudová a okrajová prostředí do jednotného rámce, který bude schopný na vyžádání poskytovat prostředky sdílené infrastruktury.

„Dnešní internet je příliš statický, příliš roztříštěný a příliš nepředvídatelný, aby v něm bylo možné nasazovat aplikace citlivé na latenci, například imerzivní hry,“ říká Kaniz Mahdi, viceprezident pro pokročilé technologie společnosti VMware. „Namísto toho potřebujeme síť, která dokáže virtualizovat a libovolně spojovat prostředky v různých cloudech a na různých místech podle okamžitě požadované latence a stability přenosu dat.“

Multi-Cloud Services Grid je první plánovaná implementace systému Open Grid, jak jej koncipovala organizace Open Grid Alliance (OGA), kde aplikace mohou žádat o poskytnutí prostředků ze sítě a spoléhat na to, že síť tyto prostředky zajistí. Hyperkompozice, tj. akt poskytování úzce provázaného souboru prostředků na vyžádání v reálném čase, umožní poskytovat síťové funkce, aplikace a služby ve chvíli, kdy jsou potřeba, přičemž jsou nasazovány autonomně a algoritmicky v síti Open Grid na základě potřeb dané aplikace.

Multi-Cloud Services Grid připraví požadované prostředky přesně v okamžiku, kdy je aplikace potřebuje využít. Pokud například aplikace požaduje nejrychlejší cestu skrze nejméně nákladné prostředky, síť je na základě požadavku sestaví a poté, co je aplikace přestane potřebovat, opět uvolní pro další použití.

Dále pokračuje tisková zpráva v angličtině:

Underpinning the Multi-Cloud Services Grid is VMware’s Telco Cloud Platform integration with Vapor IO’s Kinetic Grid platform. It is designed to stitch-together workloads across a latency-driven edge-to-cloud continuum, enabling highly immersive and real-time applications, including AR/VR gaming and cloud robotics, as well as disaggregated 5G systems. 

“Vapor IO’s Kinetic Grid architecture, which connects across markets with Zayo’s dark fiber backbone, gives us the potential to span the continental U.S. and become a platform to engage the full edge-to-core ecosystem,” said Cole Crawford, founder and CEO of Vapor IO. “The Vapor IO and VMware teams will deploy bedrock capabilities that serve the entire community, growing opportunities for providers and consumers across the entire stack. We want this to be the catalyst for other organizations to co-create and co-innovate with us, developing the new technologies and go-to-market business models that will enable us to collectively deploy the Open Grid at scale, worldwide.” 

The companies plan to deploy the technologies this year in Las Vegas, Atlanta, and Dallas, making the Multi-Cloud Services Grid available as a platform for crowdsourced innovation in those metropolitan areas. The deployed grids will have the ability to serve a growing ecosystem of communications service providers, cloud providers, infrastructure owners, hardware and software developers, municipalities, and enterprises looking to innovate with real-time applications. 

Additional Resources: 

● Read a perspective on today’s news in this blog post: The Multi-Cloud Services Grid: Completes 5G, Essential for Any G 

● Also announced today: Vapor IO’s Kinetic Grid platform, incorporating Zayo’s dark fiber backbone 

● Learn more about the Open Grid Alliance by visiting Open Grid Alliance website and reading the Open Grid Manifesto 

VMware, VMware Telco Cloud Platform and Multi-Cloud Services Grid are registered trademarks or trademarks of VMware, Inc. or its subsidiaries in the United States and other jurisdictions. 

Vapor, Kinetic Edge and Kinetic Grid are registered trademarks or trademarks of Vapor IO, Inc. 

VMware makes no guarantee that services announced in preview or beta will become available at a future date. The information in this release is for informational purposes only and may not be incorporated into any contract. 

About Vapor IO 

Vapor IO is developing the largest nationwide edge-to-edge networking, colocation and interconnection platform capable of supporting the most demanding low-latency workloads at the edge of the wireless and wireline access networks. Serving the world’s largest wireless carriers, cloud providers, web-scale companies and other innovative enterprises, the company’s Kinetic Grid platform combines multi-tenant colocation with software-defined interconnection and high-speed networking. The company’s technologies deliver the most flexible, highly-distributed edge infrastructure at the edge of the wireless network. The company has deployed its Kinetic Edge in Chicago, Atlanta, Dallas and Pittsburgh, and is actively deploying in 36 additional markets. Follow @VaporIO on Twitter.

O společnosti VMware 

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její nabídka zahrnuje řešení pro cloud, modernizaci aplikací, sítě, bezpečnost a digitální pracovní prostředí, která pomáhají zákazníkům poskytovat libovolné aplikace v libovolném cloudu pro libovolná zařízení. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové technologické inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html.