Upvest úspěšně ukončil investiční příležitost OC Kukleny 5 dní po jejím uveřejnění investorům

Společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro online investice do developerských projektů, dnes ukončila další investiční příležitost tohoto roku –  projekt OC Kukleny. Investorům byla nabídnuta možnost investovat ve formě participace na překlenovacím mezaninovém úvěru za účelem akvizice funkčního obchodního centra v Hradci Králové (OC Kukleny). Tento úvěr doplnil seniorní financování od Komerční banky a.s., která s Upvestem v minulém roce navázala partnerství.

Úvěr byl poskytnut za účelem úhrady části kupní ceny nemovitosti developerem Traxial a.s. od stávajícího vlastníka Albert Česká republika, s.r.o. Společnost Traxial a.s. má mnohanásobné zkušenosti s projekty komerčního charakteru a za dobu své existence úspěšně dokončila více než 40 objektů pro české i zahraniční investory v celkové výši přes 2,7 mld. Kč.

Čistý výnos pro investory je stanoven na 6,25 % s úroky vyplácenými měsíčně z výnosu z měsíčního nájmu. Fundraising byl původně naplánován až do 19. července 2021, částka 27 500 000 však byla vybrána během pouhých 5 dní, a to prostřednictvím 469 investic. Odhadovaná doba splatnosti se pohybuje v rámci 12 měsíců.