Milník skupiny Thein: kupuje C SYSTEM CZ, jednoho z největších hráčů v ICT službách, jehož agregované tržby se blíží 1,8 miliardám

Praha, 12. 7. 2021 – J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznamuje akvizici skupiny společností C SYSTEM CZ, předního českého dodavatele ICT a českou servisní jedničku. Fond Thein tím dosahuje významného milníku ve svém rozvoji dosažením agregovaných tržeb ve výši 2,5 miliard korun, tedy cíle, který si na toto období vytyčil při svém vzniku. Zároveň se díky akvizici významné české ICT společnosti dostává k devíti regionálním pobočkám a tisícům zákazníků, jimž může nabídnout služby ze svého širokého portfolia. Společnost C SYSTEM CZ, a.s. je dílem Jana Nečase a Pavla Hajna, kteří ve společnosti budou nadále působit.  

Pro skupinu Thein je tato akvizice významným milníkem, dosáhne díky ní na agregované tržby blížící se 2,5 miliardám korun. Akvizice má i významný vliv na klientské portfolio skupiny, jak doplňuje Tomáš Budník, spolumajitel fondu J&T Thein SICAV: “Akvizicí získáváme silnou síť regionálních poboček, které obsluhují zejména firemní zákazníky a regionální státní i veřejnou správu. Umožní nám to stavět na vztahu s několika tisíci firem, které jsou již dnes zákazníky skupiny. Těm můžeme nově nabízet rozšířené portfolio ICT služeb, jako je například IaaS a DaaS, ale také poskytovat v dnešní době velmi žádané služby z oblasti kybernetické bezpečnosti.”

C SYSTEM CZ, a.s. poskytuje široké portfolio služeb od konzultací a poradenství, přes outsourcing a správu ICT. ČESKÝ SERVIS, a.s. zajišťuje záruční i pozáruční opravy. Integrovat společnosti skupiny C SYSTEM CZ do skupiny firem Thein má za úkol Jana Moravová, CEO fondu, která k akvizici dodává: “Těším se na spolupráci s týmem odborníků, kteří mají zkušenosti s rozmanitým portfoliem služeb firmy ze skupiny C SYSTEM CZ. Jsem přesvědčena, že dobře využijeme společné know-how a synergické efekty napříč celou skupinou firem v naší Thein Digital entitě.

Jan Nečas, dosavadní majitel a generální ředitel skupiny C SYSTEM CZ k akvizici říká: “Po více než rok trvajícím procesu jsem rád, že předávám skupinu C SYSTEM CZ ve velmi dobré kondici fondu Thein. Jsem rád, že mnohaleté úsilí budování skupiny bude pokračovat pod křídly ještě většího celku a využije tak potenciál lidí, na kterých C SYSTEM CZ doposud stavěl. Pro všechny – zaměstnance, zákazníky i obchodní partnery – je to další příležitost pro růst.”

O investičním fondu J&T Thein SICAV

Fond J&T Thein SICAV se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v České a Slovenské republice. Fond vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka, který je s 65% majoritním vlastníkem fondu a J&T Private Equity Group Ltd., která vlastní 35%. Fond vznikl v říjnu 2020. V portfoliu skupiny jsou společnosti Síť, net.pointers, Ponec, Cotring, Aitcom a další.

O skupině C SYSTEM CZ

Skupina C SYSTEM CZ (C SYSTEM CZ, a.s., C System NET, s.r.o. a ČESKÝ SERVIS, a.s.) poskytuje zákazníkům po celé České republice dodávky komplexních i dílčích řešení informačních a komunikačních systémů. Zabývá se prodejem a servisem výpočetní techniky, dodávkou specializovaných služeb ve výpočetní technice a informačních technologiích. Poskytuje i moderní cloudová řešení. S produkty a službami společnosti se již od roku 1996 setkávají zákazníci z komerčních firem napříč různými obory podnikání, dodavatelé komunikačních služeb, společnosti veřejné i státní správy, zdravotnictví a školství. 

Ve svých devíti regionálních centrech C SYSTEM CZ, a.s. sází na vysokou odbornost a profesionalitu svých expertů, specialistů a jejich dlouhodobě budovaný osobní kredit u zákazníků a dodavatelů.