Red Dead Redemption 2 a Red Dead Online podporují NVIDIA DLSS. Hráči získají až o 45 % výkonu navíc

Rockstar Games dnes uvedli svůj update pro Red Dead Redemption Online s názvem Blood Money. Přichází s ním také podpora NVIDIA DLSS do Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online. Majitelé GPU GeForce RTX díky tomu získají výkon navíc, který se v náročné hře může hodit k dosažení plynulého pohybu při vyšších rozlišeních nebo nastavení detailů. Ve 4K díky NVIDIA DLSS může počet snímků za sekundu vzrůst až o 45 %

S pomocí NVIDIA DLSS se všichni hráči s GeForce RTX mohou ponořit do světa Red Dead Redemption 2 a v rozlišení 1920×1080 si ho vychutnat s maximálními detaily při 60 a více FPS.  Pokud preferují 2560×1440, bude jim k tomu stačit GeForce RTX 3060 Ti a vyšší. A v rozlišení 3840×2160 je na 60 a více FPS při plných detailech potřeba GPU GeForce RTX 3070 a výkonnější. Video srovnání je dostupné zde.

Red Dead Redemption 2 je jednou z nejlépe hodnocených her všech dob s více než 275 velice pozitivními recenzemi a přes 175 oceněními v kategorii Hra roku. PC verze je také jedním z nejlépe vypadajících titulů na této platformě. Nabízí realistický otevřeným světem, který ve vysokých rozlišeních s maximální úrovní grafických detailů dokáže prověřit možnosti každé GPU.

Betaverze Unity 2021.2 s podporou NVIDIA DLSS

Společnost Unity nedávno vydala beta verzi svého herního enginu Unity 2021.2. Jednou z mnoha novinek je přidání nativní podpory NVIDIA DLSS do High Definition Render Pipeline (HDRP).  Díky tomu mohou vývojáři v tomto populárním enginu snáze přidávat inovativní technologii do svých her.

DLSS pomocí AI zvyšuje snímkovou frekvenci. Hráčům tak poskytuje výkon navíc pro maximální nastavení kvality nebo zvýšení rozlišení. Pouze DLSS nabízí tak velký nárůst výkonu při zachování kvality obrazu srovnatelné s nativním vykreslováním ve všech rozlišeních, dokonce i 1080p.  

NVIDIA DLSS je podporována v široké škále her, celkem jich je téměř 60. Včetně AAA titulů jako Call of Duty, Cyberpunk 2077, Fortnite, Minecraft, Red Dead Redemption 2, DOOM Eternal nebo Rainbow Six Siege.  Kromě Unity jej podporuje také Unreal Engine 4, 5, více než 15 proprietárních herních enginů i tucet kreativních a produkčních aplikací.

Doporučené odkazy:

Celý článek o Red Dead Redemption 2 s DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/red-dead-redemption-2-nvidia-dlss-upgrade-out-now
Srovnávací video:
https://www.youtube.com/watch?v=k_sZG9Bao9Q&t=7s

Rockstar Games:

https://www.rockstargames.com/

Unity 2020.2 beta:

https://unity3d.com/beta/2021.2b

DLSS na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/dlss/

Seznam her a palikací s podporou DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-rtx-games-engines-apps/