Petal Maps přicházejí s novými funkcemi a nově jsou dostupné i pro Watch 3

Protože se po víc než roce začíná provoz na silnicích i ulicích opět zvyšovat, přišla navigace Petal Maps od společnosti Huawei s celou řadou nových funkcí, které uživatelům pomohou s plynulejších a rychlejším cestováním.

Společnost Huawei s radostí oznamuje, že její oblíbená navigace Petal Maps získá po poslední aktualizaci několik nových funkcí a kromě smartphonů bude k dispozici také pro majitele nejnovější řady chytrých hodinek Huawei Watch 3.

Petal Maps pro Watch 3: plynulá navigace založená na spolupráci

Aplikace Petal Maps, která je nyní k dispozici ke stažení z AppGallery pro hodinky Watch 3, nabízí pohodlnou navigaci přímo v chytrých hodinkách. Uživatelům bude nyní stačit jen pohled na zápěstí, aby přesně věděli, kudy pokračovat dál.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa13668.36547\KV_1920x1080.png

1. Globální navigace, ať už cestujete jakkoliv

Díky tomu, že jsou Petal Maps dostupné nejen na chytrých hodinkách, ale i ve smartphonech, se dokáží velmi rychle přizpůsobit aktuální situaci či omezením na silnicích, stezkách i chodnících. Aplikace je mimo Čínu k dispozici ve více než 140 zemích a její rozhraní je lokalizováno do 79 jazyků včetně češtiny, přičemž použité názvosloví se přesně shoduje s mobilními telefony. Pro spárování hodinek s telefonem otevřete aplikaci Petal Maps a v telefonu povolte navigaci. Na hodinkách se poté zobrazí navigační informace. Navigace je uzpůsobena pro jízdu autem, ale i na motorce, kole, pro chození nebo běhání. Díky tomu uživatele nenechá na holičkách, ať už se rozhodnou přemísťovat jakkoliv.

2. Chytré a pohodlné upomínky

Při navigování se na displeji hodinek zobrazí vzdálenost i směr k dalšímu místu odbočení stejně jako název silnice či ulice, kam má uživatel zamířit. Protože hodinky zavibrují, jakmile se přiblížíte ke křižovatce, s Petal Maps na Huawei Watch 3 je bloudění téměř vyloučeno. A protože díky této funkci nemusí uživatelé neustále sledovat displej hodinek, aby věděli, jak mají pokračovat dál, stává se také cestování bezpečnějším. Velmi efektivní optimalizace co se týče spotřeby baterie i místa na úložišti zase zajistí, že můžete Petal Maps používat dlouhé hodiny a zároveň se nemusíte bát, že by se vám do chytrých hodinek nevešly další oblíbené aplikace.

3. Další funkce budou k dispozici již brzy

Navigace Petal Maps pro chytré hodinky si nyní odbyla slavnostní premiéru, tam to ale rozhodně nekončí. Tým, který za aplikací stojí, už nyní pracuje na dalších funkcionalitách, díky kterým bude používání navigace a map ještě pohodlnější. Už nyní můžeme prozradit, že brzy přibudou informace o rychlostních limitech a mapu bude také možno zobrazit v navigačním panelu.

Petal Maps pro chytré telefony: Ještě dokonalejší zážitek z cestování

Po měsících práce z domova se každodenní rutina pomalu dostává do normálu a lidé začínají více cestovat. Aplikace Petal Maps v nejnovější verzi 1.9 přináší několik nových funkcí, které usnadní cestu tam a zpět. Ještě přesnější než dřív je nyní aktuální dopravní situace, nechybí informace o počasí, satelitní mapy, navigace při jízdě či možnost vytvářet seznamy oblíbených míst.

Widgety pro oblíbená místa zkrátí dobu cestování

Do Petal Maps si teď mohou uživatelé zadat adresu svého domova a práce a pro tato místa také nastavit widget. Během jednoho kliknutí poté zjistí aktuální dobu dojezdu i nejlepší trasu, a to nejen v případě jízdy autem, ale také při cestování na kole nebo veřejnou dopravou. Zadané adresy jsou zároveň uloženy pouze v aplikaci a podléhají přísným opatřením na ochranu soukromí.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa30776.20323\通勤卡片.jpg

Informace o počasí

Díky integraci předpovědi počasí získají uživatelé podrobný přehled o aktuálních meteorologických podmínkách v místě, kam cestují, to vše navíc s efektními animovanými prvky. V praxi to znamená, že se informace o počasí zobrazují přímo na mapě, kde nechybí ani například animované výstrahy před bouřkami.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa30776.23604\天气.jpg

Nová satelitní a terénní mapa

V aplikaci je po poslední aktualizaci k dispozici nová, vylepšená satelitní mapa. Satelitní snímky uživatelům nabídnou ucelený pohled na krajinu, do níž cestují, díky vysokému rozlišení lze navíc jednotlivé geografické prvky dopodrobna prozkoumat. Terénní mapa je pak nedocenitelná ve chvílích, kdy se uživatelé Petal Maps pohybují přímo v přírodě.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa2956.28114\卫星地图.jpg

Aktuální dopravní situace

Nová verze Petal Maps přináší na silnice a ulice přehledné duhové barvy, které uživatelům na první pohled ukazují rychlost dopravy před nimi. Řidiči se také mohou těšit na zvětšené zobrazení mapy, které jim usnadní orientaci na složitých křižovatkách.

Od uvedení v říjnu loňského roku nabízí aplikace Petal Maps uživatelům stále lepší, jedinečné a lokalizované služby. Petal Maps jsou k dispozici ve více než 140 zemích a 79  jazycích včetně češtiny.

Aplikace Petal Maps je k dispozici pro všechny chytré telefony se systémem Android a lze ji stáhnout z Google Play i AppGallery.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.