Společnost Epson uvádí na trh první firemní tiskárny EcoTank pro tisk formátu A3. Tiskárny představují cenově výhodná a udržitelná řešení pro tisk kancelářských dokumentů ve větším formátu

Využijte tato zajímavá a efektivní řešení tisku formátu A3, která zároveň podporují udržitelné podnikání

Obsah obrázku text, interiér, zeď, patro

Popis byl vytvořen automaticky

28. července 2021 – Společnost Epson rozšířila řadu firemních tiskáren EcoTank a uvedla na trh první multifunkční tiskárny EcoTank formátu A3, které nabízejí barevný i černobílý tisk formátu A3 – tiskárnu EcoTank Pro L15180 a M15180.

Tyto tiskárny bez inkoustových kazet umožňují nerušený, bezproblémový tisk, aniž by bylo potřeba vyměňovat či skladovat inkoustové kazety, a představují tak energeticky úspornou alternativu laserových tiskáren.

„Tyto produkty nevyžadují mnoho zásahů uživatele a jsou ideální pro všechny firmy, které potřebují tisknout ve větších formátech, jako je formát A3, a to udržitelným způsobem,“ uvádí Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson Europe CZ & SK.

„Tyto inkoustové tiskárny bez použití tepla mají až o 83 % nižší spotřebu energie než laserové tiskárny a používají velkokapacitní inkoustové nádržky. To zkracuje dobu potřebnou pro správu dodávek a eliminuje nutnost výroby, přepravy a likvidace kazet.  Namísto toho je lze doplňovat pomocí velkokapacitních lahviček s inkoustem, které zajistí až 7 500 černobílých a 6 000 barevných výtisků.“

Tyto „čisté“ produkty lze snadno integrovat do zabezpečeného pracovního postupu tisku díky snadné konektivitě a zajistit si tak mimořádně nízké náklady na stránku a celkové náklady na vlastnictví. V malých pracovních skupinách umožňují vyšší produktivitu, první stranu lze vytisknout za pouhých 5,5 sekund.

„Zaměstnanci se po pandemii začínají vracet na pracoviště a mnoho firem se snaží jednat udržitelně. Vyberete-li si místo laserové tiskárny inkoustovou technologii Epson Heat-free, je to malá změna, která může mít velký pozitivní dopad. Pomůže v úsilí koncových uživatelů snižovat spotřebu energie a redukovat množství odpadu souvisejícího s tiskem,“ uzavírá téma Divín. 

-Konec-

Poznámky pro editory

O společnosti Epson

Epson je přední světový dodavatel technologií, který spoluvytváří udržitelné prostředí a přispívá k rozvoji komunit. Využívá k tomu efektivní, kompaktní a přesnou techniku a digitální technologie propojující lidi, věci a informace. Společnost se zaměřuje na řešení společenských otázek prostřednictvím inovací v oblasti domácího a firemního tisku, komerčního a průmyslového tisku, výroby a v oblasti vizualizace a životního stylu. Do roku 2050 společnost Epson dosáhne uhlíkové neutrality a eliminuje používání vyčerpatelných podzemních zdrojů, jako jsou ropa a kovy. Skupina Epson má celosvětovou působnost, je řízená japonskou společností Seiko Epson Corporation a generuje každoroční prodeje v hodnotě okolo 1 bilionu japonských jenů. 

global.epson.com