Escape from Naraka je RTX ON a míří i do GeForce NOW

Escape from Naraka, indie plošinovka z vlastního pohledu od malé indonéského studia Xelo Games, vychází dnes pod hlavičkou Headup Games i s podporou NVIDIA DLSS a ray tracingu. Dostupná bude také členům GeForce NOW. Jde o skvělou ukázku, že i nezávislí vývojáři mohou při úzké spolupráci plně využít komplexních nástrojů a technologií NVIDIA.V případě zájmu o vyzkoušení si hry s RTX ON technologiemi nebo na streamovací platformě GeForce NOW mne neváhejte kontaktovat.

RTX ON! DLSS dokáže výkon až zdvojnásobit

Díky DLSS si mohou majitelé GPU GeForce RTX hru vychutnat na nejvyšší detaily i ve vysokých rozlišeních. Technologie využívající AI pro vykreslování obrazu dokáže navýšit výkon až na dvojnásobek ve 4K při maximálních nastaveních grafiky. Kvalita i tak zůstane velmi blízko nativnímu zobrazení. Ray tracing je ve hře přítomen v podobě stínů, odrazů a globálního osvětlení akcelerovaných pomocí RTX. Interaktivní srovnání naleznete v tomto článku.

Simulace reálného průchodu světla scénou je náročná v kombinaci se 4K rozlišením nedosáhne žádná GPU společnosti NVIDIA na 60 FPS. Až díky DLSS tuto hranici pokoří modely GeForce RTX 3070 a výkonnější. 

Ve 1440p se díky DLSS okolo 60 FPS a výše již pohybují všechny GeForce RTX řady 30. A to i v režimu Quality, zajišťujícím nejvyšší věrnost obrazu.

V 1080p je pak meta 60 FPS hračkou pro všechny GeForce RTX.

Escape from Naraka vévodí novým přírůstkům v GFN Thursday

Escape from Naraka patří také mezi čtveřici naprostých novinek, které je možné již v den svého vydání streamovat v rámci Geforce NOW. Majitelé členství Founders nebo Priority nepřijdou o výhody plynoucí z podpory ray tracingu a DLSS. Doplňuje ji Starbase, Banners of Ruin a BUSTAFELLOWS. 

To však není tento týden všechno, krom zmíněných úplných novinek se soupiska rozšiřuje o další desítku zajímavých titulů. Včetně čtveřice her od nezávislého Britského studia Rebellion, výherce řady prestižních ocenění. Jde o Evil Genius 2: World DominationEvil GeniusBattlezone: Combat Commander a Zombie Army 4: Dead War. Celý seznam je k dispozici níže, podrobnosti naleznete v aktuálním blogu.

A poslední novinkou tohoto týdne je Hell Let Loose od Team17. Titul již byl v GeForce NOW dostupný, nyní ale opouští režim early access.

Doporučené odkazy:

Escape From Naraka – GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/escape-from-naraka-ray-tracing-dlss-out-now

Escape from Naraka Official RTX Reveal Trailer:

Escape From Naraka na NVIDIA Developer Zone:

https://developer.nvidia.com/blog/rtx-for-indies-stunning-ray-traced-lighting-achieved-with-rtxgi-in-action-platformer-escape-from-naraka/
GeForce NOW Thursday:

https://blogs.nvidia.com/blog/2021/07/29/geforce-now-thursday-july-29/

DLSS na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/dlss/

Hry a aplikace s podporou NVIDIA DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-rtx-games-engines-apps/

Escape From Narakastránka:

https://www.headupgames.com/game/escape-from-naraka