Překvapila vás bouřka nebo silný vítr? Máme pro vás návod, jak se vyhnout výpadkům elektřiny

Praha, 29. července: Větrné počasí a silné bouřky nás v letošním létě doprovázející více, než jsme zvyklí a často vedou k výpadkům dodávek elektrického proudu. Ty sice bývají krátkodobé, mohou ale negativně ovlivnit fungování domácích a výrobních zařízení nebo způsobit ztrátu důležitých dat. Použití zařízení UPS je vhodným způsobem, jak těmto výpadkům zamezit a ochránit tak vaše zařízení a případně data. 

Každý z nás má doma zařízení, u kterých je potřeba zajistit kontinuální dodávku elektrického proudu. Stejně tak každá společnost disponuje informacemi a funkcemi, jejichž chod by neměl být nijak narušen, což se ale v případě ztráty napájení může snadno stát.  

Zařízení UPS (Uninterruptible Power Supply) mohou zabránit výpadkům elektrického proudu. UPS je instalován mezi zdroj napájení a samotné zálohované zařízení a zamezuje jeho poškození v případě výpadku nebo nedostatečné kvality vstupního napětí, přičemž v tomto případě dodává potřebné napájení z baterií.

Zde je návod, jak použít UPS k ochraně vašeho zařízení před výpadky napájení 

  1. Vyberte si vhodný UPS – k dispozici jsou provedení pro domácí i komerční použití. Nejprve si zjistěte, jaké nároky na napájení mají zařízení, která chcete ochránit a dejte pozor na to, abyste UPS nepřetížili. 
  1. UPS napájí i v době výpadku – zajišťuje to baterie, která má schopnost zajistit napájení elektrickým proudem většinou po dobu 10 – 60 minut. UPS také dokáže zařízení bezpečně vypnout nebo zajistit postupné vypínání zátěže, tak jak bude klesat kapacita baterie. Pokud nechcete zařízení postupně vypínat, musí UPS zajistit dostatek napájení na potřebnou dobu. 
  1. UPS chrání vaše zařízení před kolísáním napětí. Při bouřce může blesk způsobit zvýšení napětí v síti, proti kterému UPS vaše zařízení ochrání. UPS chrání před poklesem i zvýšením napětí. Mnohé UPS také zlepšují kvalitu napájení při normálním provozu skrze výkonové moduly.
  1. Bezpečnost a spolehlivost v jakoukoliv dobu – výkyvy v napětí, výpadek napájení nebo další změny v dodávkách elektřiny se dějí i když zrovna není bouřka. To vše může mít vliv na citlivá elektrická zařízení. UPS vaše zařízení ochrání i v takovýchto případech. 
  1. Pořiďte si UPS včas – je důležité pořídit si UPS dříve, než dojde k poškození zařízení. Vyplatí se to nejenom v době letních bouřek. Ideální je pořídit si UPS hned při nákupu citlivých elektrických zařízení. 

Eaton nabízí záložní zdroje vhodné nejen pro datová centra a serverové místnosti, ale také pro domácnosti a jednotlivé pracovní stanice. Z vhodných produktů můžete vybírat zde

O společnosti

Společnost Eaton je vedoucí globální společností s širokými regionální zkušenostmi v oblasti distribuce elektrické energie a ochraně elektrických obvodů, v oblasti kvality zdrojů a záložních  zdrojů, kontroly a automatizace, bezpečnosti a ochrany lidských životů a strukturálních řešení. Společnost Eaton pomáhá společnostem řešit jejich energetické potřeby s pomocí svých komplexních služeb, disribuce a integrované digitální platformy. 

Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Poskytujeme udržitelná řešení, která našim zákazníkům pomáhají řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii bezpečněji, efektivněji a spolehlivěji. Naše tržby v roce 2020 dosáhly 17,9 miliardy amerických dolarů. Naše výrobky dodáváme zákazníkům ve více než 175 zemích. Máme přibližně 92 000 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.eaton.com

Chcete-li být informováni o posledních novinkách, můžete nás sledovat i na Twitteru (@ETN_EMEA) nebo na LinkedIn (Eaton EMEA).