Pomoc domácnostem po tornádu: Samsung daruje obyvatelům postižených obcí 281 spotřebičů za 2,4 milionu korun i bezplatný mimozáruční servis

Společnost Samsung Electronics zve obyvatele moravských obcí, které postihlo ničivé tornádo, aby využili hmotnou pomoc určenou poškozeným domácnostem

Praha 30. července 2021 – Tornádo, které 24. června 2021 zasáhlo pět obcí na Břeclavsku a Hodonínsku, vzbudilo v České republice mimořádnou vlnu solidarity a humanitární podpory. Kromě poničení samotných domů utrpělo zhruba 1 200 rodin škody i na vybavení domácností. Právě nyní  na obnovu těchto domácností dochází řada a je třeba zajistit mimo jiné nové elektrospotřebiče. Společnost Samsung proto k nápravě škod po tornádu daruje 24 chladniček s mrazákem, 82 praček a kombinovaných praček se sušičkou a 175 tabletů v celkové hodnotě 2,4 milionu korun. Distribuci této pomoci zajistí Diecézní charita Brno. V případě, že tornádo poškodilo domácí spotřebiče Samsung, navíc společnost nabídne mimozáruční servis zdarma. 

Uvědomujeme si, že opravou střechy a zdí po ničivé katastrofě to nekončí. Tornádo poškodilo také výbavu domácností, elektroniku a spotřebiče, a to je oblast, kde můžeme pomoct,“ řekla Zuzana Mravík Zelenická, manažerka společenské zopdovědnosti Samsung Electronics. „Zveme proto obyvatele postižených obcí, aby využili materiální podporu, kterou realizujeme ve spolupráci s Diecézní charitou Brno. A pokud vám tornádo poničilo zařízení Samsung, jeho mimozáruční opravu zařídíme zdarma,“ doplnila Mravík Zelenická.

Poškozené domácnosti dostanou pomoc skrze Diecézní charitu Brno

Samsung daruje domácnostem postiženým tornádem zařízení v celkové hodnotě 2,4 milionu korun. Jde o jmenovitě o tyto produkty: 

  • 24 kombinovaných chladniček s mrazákem značky Samsung,
  • 82 praček a kombinovaných praček se sušičkou značky Samsung,
  • 175 tabletů Samsung Galaxy Tab A7.

Distribuci těchto zařízení zajistí Diecézní charita Brno, která provádí pravidelné sociální šetření v jednotlivých domácnostech. „Pomoc rozdělujeme podle míry poškození obydlí a také úrovně sociálního znevýhodnění. Zvlášť se zaměřujeme na osamělé seniory, samoživitele, rodiny s více dětmi nebo nemocné. Jsme rádi, že díky podpoře společnosti Samsung můžeme lidem nabídnout i elektronické vybavení do domácnosti. To vše jsou praktické věci, které lidé na jižní Moravě potřebují, aby se mohli co nejdříve vrátit k běžnému životu,“ uvedl Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno. 

Mimozáruční servis domácích spotřebičů Samsung zdarma

Další forma materiální pomoci se týká mimozáručního servisu domácích spotřebičů značky Samsung (týká se praček, sušiček, kombinovaných praček se sušičkou a chladniček). Pokud budou takové opravy v postižených oblastech potřeba a budou mít vzhledem ke stavu zařízení smysl, zajistí je Samsung rychle, a hlavně bezplatně. Servis zdarma si můžou lidé postižení tornádem objednat jednoduše na infolince Samsungu na tel. čísle 800 726 786, a to až do 31. srpna. Zájemci by měli během komunikace s infolinkou uvést, že se jedná o domácnost postiženou tornádem na Moravě.

„Těší nás, že naše spotřebiče můžou takto pomáhat skutečně potřebným lidem. Pokud patříte mezi ně, neváhejte a přihlaste se prostřednictvím Diecézní charity Brno. A pokud je někdo takový mezi vašimi příbuznými či známými, budeme rádi, když mu tuto informaci předáte,“ poznamenala Zelenická.

Webové stránky Diecézní charity Brno: dchb.charita.cz 

Webové stránky společnosti Samsung: www.samsung.cz 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.