Přes 80 milionů eur investuje Accolade do rozšíření udržitelných průmyslových hal v polském městě Gorzów Wielkopolski.

28. července 2021, Gorzów Wielkopolski – Accolade výrazně rozšiřuje průmyslový park v polském městě Gorzów Wielkopolski (Velkopolský Hořov). Vedle současných prostorů o rozloze 53 000 m² určených k modernímu podnikání v této strategické lokalitě na západě Polska Accolade získal další pozemky a poskytne tak navíc téměř 100 000 m² pro nové průmyslové budovy. Nové projekty opět aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovni „Excellent“. Celkové investice v regionu dosáhnou 125 milionů eur.

Expanze v Gorzów Wielkopolski je rozdělena do několika fází. Připravené prostory a ty, které jsou stále ve výstavbě, si pronajímají nájemci jako Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia nebo Borne. Nově zakoupené pozemky umožní připravit moderní infrastrukturu pro rostoucí potřeby stávajících i nových nájemců.  

Gorzów Wielkopolski je město, které v průběhu let kvůli historickým a ekonomickým změnám zažilo vzestupy i pády, opakovaně ale prokázalo svou podnikavost a připravenost k dalšímu rozvoji. Jsem přesvědčen, že schopnost přeměnit se z centra těžkého průmyslu a využít příležitosti dané moderním podnikáním do značné míry ovlivňují jeho obyvatelé, což je komunita lidí s iniciativou a energií jednat. Dnešní Gorzów využívá svou skvělou polohu i infrastrukturu a víc a víc se zapisuje do mapy Polska z hlediska logistiky a skladování. Jednoduše ukazuje, že má opravdu co nabídnout,“ komentuje situaci Lukáš Répal, COO Accolade.

Průmyslový park v Gorzówě leží 8 kilometrů od centra města a zároveň se nachází blízko německých hranic, což nabízí obrovský potenciál firmám, které přesunují svá logistická centra a lehkou výrobu do regionu střední a východní Evropy. Příjemné podmínky pro život a městská infrastruktura zvyšuje atraktivitu místa i pro kvalifikovaný personál.

Rozšíření našich aktivit v Gorzówě představuje klíčovou část strategického rozvoje podél západních hranic, kde už nyní působíme ve městech Goleniów, Štětín, Zelená Hora a Lehnice. V našich očích představuje Velkopolský Hořov důležité skladovací a logistické centrum, které profituje ze své polohy ve zvláštní ekonomické zóně Kostřín – Słubice, jedné z nejrychleji se rozvíjejících ekonomických zón v Polsku,“ zdůrazňuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Všechny nové projekty Accolade v Gorzówě aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovní „Excellent“ a nabízejí několik vyspělých ekologických řešení zaměřených na vysoce úsporné energetické systémy a skvělé hospodaření s vodou. Accolade rovněž dbá o okolí skladovacího parku, konkrétně o terénní úpravy se stromy, keři a loukami divokých květin, a stejně tak i o zajištění perfektních pracovních podmínek pro zaměstnance jako dobíjecí stanice pro elektrokola a elektroauta nebo úpravy zeleně kolem kanceláří.

Kontakt pro média: Pavlína Čurdová, e-mail: pavlina.krivancova@amic.cz, tel: +420 776 100 009

Pro Editory:

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu, Slovensku, Španělsku a Nizozemí vlastní síť 41 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za deset let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze téměř 3 mil. m². Aktuální hodnota portfolia dokončených průmyslových parků dosahuje hodnoty 2,6 mld. eur. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu společnosti aktuálně dosahuje téměř 40 %. Celková plocha obnovených lokalit dosahuje více než 1,1 mil. m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 30.6. 2021