Inteligentní úspora nákladů na energie a lepší tepelný komfort. Ovládání chytrým telefonem

Chytrá termostatická hlavice na radiátor EVOLVEO Heat M30 s řídicí jednotkou 

19. 8. 2021 – EVOLVEO uvádí na trh set dvou kusů chytrých termostatických hlavic na radiátor s centrální Wi-Fi řídicí jednotkou EVOLVEO Heat M30 Starter Pack. Pomocí této sady lze chytře ovládat vytápění domácnosti, dosáhnout úspor nákladů a zvýšit tepelný komfort. Hlavice jsou kompatibilní pomocí adaptérů, které jsou součástí dodávky, s ventily RA, RAV, RAVL a připojují se na závit M30. Nastavení a ovládání se provádí pomocí aplikace pro Android nebo iOS, která je plně lokalizovaná do češtiny. Aplikace podporuje také domácí asistenty Google Assistant a Amazon Alexa a umožňuje detailní plánování a nastavení vytápění. Chytrá hlavice se připojí přes bránu v řídicí jednotce do domácí Wi-Fi sítě. Komunikace probíhá pomocí protokolu ZigBee.

Absolutně tichý chod a inteligentní úspora nákladů

Chytrá bezdrátová termostatická hlavice EVOLVEO Heat M30 je vhodná do míst, kde se vyžaduje ticho. Technické dokonalosti bylo dosaženo u ovládacího motorku hlavice, který byl navržen tak, aby byl jeho chod v podstatě neslyšitelný. Automatická regulace pak neruší ani v noci během spánku. Vedle lepšího tepelného komfortu a chytrého ovládání vytápění přinášejí hlavice EVOLVEO Heat M30 díky časovým programům a pokročilým funkcím úsporu nákladů na energie.

Moderní a čistý design

Chytrá bezdrátová termostatická hlavice EVOLVEO Heat M30 zaujme nejen svými funkcemi, ale také čistým designem, který je v souladu s požadavky na moderní bydlení. Na boční části hlavice je LED display s technologií white paper, na kterém se zobrazují všechny důležité informace. Pomocí dotykových tlačítek lze snadno a pohodlně regulovat topení přímo na jednotlivých hlavicích radiátorů.

Ovládání prostřednictvím chytrého telefonu a pokročilé funkce

Pomocí mobilní aplikace lze snadno nastavit časové plány a režimy vytápění pro pracovní dny a víkendy. Optimální teplotu lze nastavit pro jednotlivě vytápěné místnosti samostatně. Časový harmonogram lze upravovat na dálku, stejně jako například spustit vytápění ještě před návratem z cest.

Chytré bezdrátová termostatické hlavice EVOLVEO Heat M30 ve spojení s centrální Wi-Fi řídicí jednotkou nabízejí další pokročilé funkce a stávají se nedílnou součástí chytré domácnosti. Mezi tyto funkce patří například detekce otevřeného okna, která významně šetří náklady a vytápění. Do termostatické hlavice jsou integrovány pokročilé citlivé teploměry, které detekují rozdíly teplot v reálném čase a vyšlou signál k přerušení vytápění. Po ukončeném větrání se hlavice vrátí automaticky zpět do původního režimu a časového programu.

Režim Booster umožní v případě potřeby nárazově zvýšit teplotu, prázdninový režim pak naopak upraví vytápění v době, kdy domácnost není po delší dobu obývaná. Nechybí dětský zámek nebo omezení rozsahu teplot.

Chytrou bezdrátovou termostatickou hlavici EVOLVEO Heat M30 lze zakoupit i jednotlivě a rozšířit tak soubor hlavic ze Starter Packu, nebo ji využívat samostatně, bez řídicí jednotky.

Dostupnost a cena
EVOLVEO Heat M30 Starter Pack se skládá ze dvou hlavic, včetně přídavných adaptérů a řídicí jednotky. Sada je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a v internetovém obchodě eshop.evolveo.cz. Doporučená koncová cena EVOLVEO Heat M30 Starter Pack je 3 490 Kč. Doporučená cena samostatná hlavice EVOLVEO Heat M30 je 1 290 Kč.

Technické parametry centrální jednotky EVOLVEO Heat M30 s Gateway bránou

Výstup adaptéru: 5V/1A

Pracovní proud: <1A

Pracovní teplota: -10 °C – 55 °C

Pracovní vlhkost: 10 % – 90 % RH (bez kondenzace)

Wi-Fi technologie: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Zigbee 802.15.4

Technické parametry radiátorové hlavice EVOLVEO Heat M30

Napájení: 2× AA baterie (nejsou součástí balení)

Přesnost zobrazení: 0,5 °C

Měřící senzor: NTC (10k) 1 %

Maximální zdvih: 4,5 mm

Výchozí rozsah teploty: 5 °C ~ 35 °C

Provozní teplota: -10 °C ~ 60 °C

Izolační stav: Normální prostředí

Běh programu: 1 týden jako cyklus

Rozměry zařízení: 53 × 89,5 mm

Rozsah zobrazení teploty: 1 °C ~ 70 °C

Maximální proud: 90 mA

Velikost závitu: M30 × 1,5 mm

Přídavné adaptéry na termostatické ventily RA, RAV, RAVL

Podpora protokolu Zigbee

www: https://eshop.evolveo.cz/evolveo-heat-m30-starter-pack–2-chytra-termostaticka-hlavice-na-radiator-centralni-jednotka/ 

www: https://eshop.evolveo.cz/evolveo-heat-m30–chytra-termostaticka-hlavice-na-radiator/

Facebook: https://www.facebook.com/EvolveoCZ/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEono-1cGHesLH4-fz6Lw4w

Instagram: https://www.instagram.com/evolveo_cz/


EVOLVEO je značka elektroniky, která vznikla v roce 2005 a specializuje se na oblasti digitálního domova, osobní elektroniky a herních produktů. Značka je zaměřena na muže, kteří se zajímají o spotřební elektroniku nebo informační technologie, požadují trendové produkty a hledají ekonomicky výhodnější řešení vzhledem k nabídce velkých nadnárodních značek. Rozvoj, distribuci a servis EVOLVEO zajištuje mezinárodní tým ve více než deseti zemích. 
EVOLVEO podléhá řízení jakosti dle normy ISO 9001.