Poprvé po lockdownu se za účasti vicepremiéra Karla Havlíčka sešla Řemeslná rada AMSP ČR

P r a h a, 20. 8. 2021 –  Poprvé po skončení covidového lockdownu se ve čtvrtek 19. srpna mohli osobně setkat představitelé nejvýznamnějších cechů sdružených v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR na jednání Řemeslné rady. Uskutečnilo se na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR za účasti vicepremiéra Karla Havlíčka a náměstka ministra průmyslu a obchodu Eduarda Muřického.

Protože jednání bylo poslední před nadcházejícími parlamentními volbami, z nichž vzejde nová sněmovna i vláda, připomněl vicepremiér Havlíček, čeho se podařilo dosáhnout současnému kabinetu ve spolupráci s AMSP ČR a řemeslnými cechy.

Je to především návrh legislativní úpravy dlouho diskutované mistrovské zkoušky. Ta by měla do budoucna umožnit jasně identifikovat skutečné „fachmany“. Vláda návrh projedná ještě do voleb, ujistil Havlíček.

Jednání Řemeslné rady se stalo také příležitostí k oficiálnímu předání funkce garanta projektu Fandíme řemeslu, který AMSP ČR zaštiťuje. Josef Jaroš, který se této práci věnoval uplynulé dva roky, popřál mnoho úspěchů svému nástupci Romanu Kučerovi.

Více podrobností najdete zde.