Nový kontext pandemie: Zavedení pet-friendly kanceláří podpoří přechod zaměstnanců do práce

Praha, 6. září 2021 – Vzhledem k tomu, že si v průběhu pandemie mnoho lidí pořídilo nového člena rodiny – domácího mazlíčka, mohli se při návratu do kanceláří potýkat s novou výzvou. Mars Maďarsko/Rumunsko/Česko/Slovensko proto začalo své společníky (jak společnost Mars nazývá své zaměstnance) vybízet k tomu, aby po návratu přivedli do kanceláře i svého nového mazlíčka, jako opatření ke zmírnění postpandemické separační úzkosti, a to jak u samotných zvířat, tak i u majitelů. Mars, jeden z největších světových výrobců cukrovinek, žvýkaček, potravin a krmiv pro domácí zvířata pokračuje ve vytváření přátelského domácího prostředí v prostorách svých kanceláří. Podporuje tak své společníky, kteří se během pandemie stali majiteli domácích mazlíčků, aby se co nejjednodušeji vrátili zpět do „normálního” režimu.

Mars je lídrem v zavádění pracovního prostředí přátelskému k domácím zvířatům již po více než 10 let. V průběhu pandemie byl zaznamenaný nárůst vlastnictví domácích zvířat, především nových psů a koček. Jelikož mnoho pracujících po celém světě plánuje návrat do svých pracovišť, mezi majiteli domácích zvířat začaly růst obavy ohledně schopnosti jejich chlupatých přátel přizpůsobit se samotě. Tato obava ovlivňuje ochotu lidí vrátit se zpět do svého předpandemického režimu a stala se tak překážkou, kterou se společnosti snaží překonat.

„V Mars HU/RO/CZ/SK nejsou domácí mazlíčci jen vítáni, ale jsou považováni za jeden ze základních pilířů naší kultury na pracovišti. Věříme, že domácí zvířata přinášejí do našeho života mnoho výhod, a proto pro ně chceme vytvořit lepší svět. Během posledních 10 let jsme investovali do našich kanceláří, abychom vytvořili prostředí přátelské právě i k domácím zvířatům. To nabídne podporu novým rodičům zvířátek z řad našich společníků, kteří se rozhodli během pandemie adoptovat nového člena své domácnosti,“ řekla Zuzana Losáková, ředitelka pro korporátní záležitosti společnosti Mars CE a dodává „Rádi bychom proto přizvali další společnosti, aby se po pandemii vydaly v našich šlépějích a zjednodušily tak přechod do normálu pro ty zaměstnance, kteří jsou majiteli domácích mazlíčků.“ 

Tento trend můžeme dnes pozorovat všude po světě. Nedávný průzkum provedený společností OnePoll ve spolupráci s Banfield Pet Hospital – předním poskytovatelem preventivní veterinární péče – ukázal, že zhruba 50 % dotazovaných vedoucích pracovníků plánuje povolit domácí mazlíčky na pracovišti a 59 % uvedlo, že umožní všem pracovníkům, kteří se rozhodnou pro práci se vzdálením od svých domácích mazlíčků, větší flexibilitu. Dalším zajímavým výsledkem průzkumu je, že 71 % respondentů generace Z a 48 % respondentů generace mileniálů již požádalo nebo má v plánu požádat svého zaměstnavatele o zavedení politiky přátelské k domácím zvířatům. A co víc, společnosti, které již zavedly zásady kanceláří přátelských k domácím zvířatům, zaznamenaly nárůst socializace mezi spolupracovníky, zvýšení produktivity mezi zaměstnanci a větší blahobyt zaměstnanců na pracovišti. 

Společnost Mars v České republice a střední Evropě 

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy. 

 O společnosti Mars, Incorporated   

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda - inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.   Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.  

Označeno tagem