Oslavte Mezinárodní den čistého ovzduší: Projděte se a pořádně vyvětrejte

Praha, 7. září 2021 – dnešní den byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem čistého ovzduší. Nezapomeňte si tedy udělat čas na pořádně dlouhou procházku a načerpat tak příjemné paprsky babího léta. Pokud Vám to práce či zdraví nedovolí, pamatujte na to, že pravidelné větrání je nezbytné pro udržení zdravého vnitřního klimatu.

Inteligentní meteorologická stanice Netatmo Vám nejen přinese přesné údaje o venkovní teplotě, ale pomůže monitorovat i stav vnitřního ovzduší jako vlhkost, atmosférický tlak i hladinu CO2. Pokud hladina CO2 překročí zdravý limit, uživatel okamžitě obdrží upozornění na svůj chytrý telefon, aby vyvětral. 

Vzduch uvnitř je navíc pětkrát více znečištěný než venkovní vzduch, což může ovlivňovat nejen naše zdraví, ale i soustředěnost. Například vysoká hladina CO2 ovlivňuje naše kognitivní funkce a může způsobit bolesti hlavy, pálení očí nebo nepříjemný pocit na hrudi. Proto je důležité často větrat, aby se hladina CO2 udržela v nízkých hodnotách. Nejvíce znečištěný vzduch bývá v dětských pokojích. 

Meteostanice navíc svým jednoduchým, elegantním a zároveň odolným designem zapadne do každého interiéru. Jednodílná hliníková konstrukce bezdrátového venkovního modulu je zcela odolná vůči povětrnostním vlivům. Meteostanici lze doplnit o Inteligentní anemometr na měření síly větru a Inteligentní srážkoměr.

Přesné údaje o počasí po celé ČR včetně množství srážek a rychlosti větru můžete sledovat na stránce https://weathermap.netatmo.com/, která sbírá údaje od všech uživatelů meteostanic na území České republiky.

Více o Mezinárodním dni čistého ovzduší se dočtete zde: https://www.un.org/en/observances/clean-air-day

Fotografie naleznete zde:

NWS+NRG+NWS+NIM-Lifestyle-WEB
NIM-Lifestyle-02-WEB
NWS-Lifestyle-02-WEB
NWS+NRG+NWA-Lifestyle-WEB

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.