HONOR s nadcházejícími novinkami v kategorii mobilních telefonů přichází také se silnější strategií zabezpečení soukromí

[8. září 2021, Praha] V dnešní elektronické době, velkého sběru dat a informací, je základní nastavení bezpečí osobních dat a soukromí nesmírně důležité a mělo by být prioritou každé elektronické společnosti. Mobilní telefony často obsahují velké množství osobních dat, tím ale také potenciálně zvyšují riziko zneužití. S nadcházejícími novinkami v kategorii mobilních telefonů HONOR přichází také s novou strategií vyššího zabezpečení soukromí a osobních dat a vydal tzv. White Paper, který podrobně popisuje, jak bude zabezpečení citlivých dat na nových telefonech probíhat.

5 základních pilířů nového zabezpečení na mobilních telefonech HONOR

Minimalizace dat

Cílem je do budoucna nesbírat data, která nejsou opravdu nezbytná a uchovávat je jen nezbytně nutnou dobu.

Transparentnost a možnost kontroly

Srozumitelné a jednoznačné prostředí pro nastavení možnosti sběru osobních dat, kdy budete vždy vědět, pro jaký účel budou použita. Máte také možnost kdykoli sběr jakýchkoli dat kdykoli vypnout.

Nastavení dat přímo na vašem zařízení

Jednoduché nastavení dat přímo na vašem zařízení, kdykoli je to potřeba.

Anonymizace identity uživatele

S využitím pokročilé technologie bude kvůli vyššímu zabezpečení identita uživatele anonymizovaná a chráněná tak před případných sdílením a zneužitím.

Bezpeční dat

Využití jen takové pokročilé technologie, která je zároveň bezpečná a dostatečná k ochraně vašich dat.

Několik tipů, jak se preventivně vyhnout zneužití citlivých dat

Snižte na minimum povolení aplikacím

Povolte jen takové sdílení informací, které je nezbytně nutné pro fungování aplikace.

Historie přístupu k citlivým datům

V nastavení soukromí ve vašem telefonu si můžete zobrazit záznam sdílení citlivých dat a vyhodnotit, jestli vám takto vyhovuje. Najdete také v nastavení většině aplikací, které jsou spojené s kamerou / fotoaparátem.

Sdílení soukromého obsahu

Pokud žádost o sdílení velmi citlivého obsahu zamítnete 2x a zároveň vyberete možnost tuto žádost již neopakovat, už by se k vám nikdy neměla dostat. Můžete se tak vyhnout skutečnému obtěžování nebo nevyžádaného kontaktování.

Nastavení zabezpečení v případě opravy telefonu

Pokud potřebujete telefon poslat na opravu, nastavte si v něm servisní režim. Nikdo jiný si tak nezobrazí jakékoli vaše citlivé údaje.

Vypněte sledování lokace

Vypněte sledování lokace a vyhněte se sledování polohy u aplikací, které to nutně nepotřebují k jejich fungování.

Ochrana dat při sdílení obrazovky telefonu na jiné zařízení

S novými mobilními telefony se při sdílení na chytrou televizi HONOR nezobrazí přihlašovací údaje do jakékoli aplikace, chat nebo sms zprávy. Při sdílení na notebooky HONOR, nezobrazí se přihlašovací údaje.

HONOR 

HONOR také disponuje nejvyššími metodami zabezpečení GAPP (Generally Accepted Principles and Practices) a také celosvětově nejpřísnějšími regulacemi pro ochranu soukromí a osobních dat GDPR (General Data Protection Regulation), vyvinul tak vlastní bezpečností systém, který prošel certifikací British Standards Institution (BSI) ISO/IEC 27701.

A picture containing text

Description automatically generated

Další úroveň zabezpečení a nastavení soukromí s chytrou AI technologií

Zabezpečení soukromí patří k nejvyšším prioritám HONOR. Mobilní telefony HONOR Magic3 Series jsou vybavené pokročilým zabezpečením, včetně rozpoznání obličeje pomocí 3D ToF přední kamery a 3D Face ID odemknutí, s nejvyšší úrovní zabezpečení ve chvíli, kdy využíváte rozpoznání obličeje k přístupu na váš mobilní telefon.

Více o celé nové filozofii zabezpečení soukromí na nových telefonech HONOR také na oficiálním webu:

https://www.hihonor.com/global/privacy/

Sledujte HONOR na sociálních sítích

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk