GLS posiluje svoji přepravní síť. Nové depo v Dobříči u Prahy zvýší přepravní kapacitu v regionu Prahy a Středních Čech o 30 %

Mezinárodní balíkový přepravce GLS se připravuje na nadcházející vánoční sezonu a posiluje svoji přepravní síť na jihozápadním okraji Prahy. Nové depo v Dobříči posílí kapacity v tomto regionu až o 30 %. Doručovací trasy se zkrátí přibližně o 15 %. Přepravce v Česku provozuje již 27 dep a do konce roku 2021 plánuje otevření minimálně jednoho dalšího. 

Doručovací trasy se zkrátí o 15 %

Přepravní společnost GLS otevřela nové depo na jihozápadě české metropole. Již 27. depo GLS v České republice vzniklo adaptací existujícího areálu a nezabírá tak cennou ornou půdu. Otevřením depa v Dobříči získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na západě Prahy, který bude obsluhovat městskou část Praha 5 a okres Praha-západ. Díky novému logistickému areálu se kapacita sítě v regionu zvýší o 30 %. Jejím posílením se navíc zkrátí doručovací trasy i časy až o 15 %. 

„Přepravní objemy GLS v České republice neustále rostou. Aktuálně provozujeme již 27 dep a průběžně připravujeme otevírání dalších tak, abychom maximálně zkracovali nájezdy aut na tzv. poslední míli a šetřili životní prostředí. Díky depu v Dobříči nejen významně posílíme naši přepravní síť v regionu, ale dojde také k podstatnému zjednodušení doručovacích tras a našim zákazníkům tak budeme moci zásilky doručit v avizovaném čase ještě spolehlivěji,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Označeno tagem