Společný podnik vytvořený společnostmi Suez a Schneider Electric posílí jejich vedoucí roli ve vývoji digitálních řešení pro vodohospodářství

Praha, 13. 9. 2021 – Mezinárodní skupiny SUEZ a Schneider Electric oznámily založení společného podniku, který má ambici stát se lídrem digitalizace vodohospodářství. Zrychlit digitální transformaci bude pomáhat jak provozovatelům lokálních vodohospodářských sítí, tak koncovým průmyslovým uživatelům. Využije k tomu unikátní softwarovou platformu pro plánování, provoz, údržbu a optimalizaci vodohospodářské infrastruktury.  

Nový společný podnik, jehož založení schválily všechny příslušné orgány pro hospodářskou soutěž, využije odborné znalosti společnosti SUEZ v oblasti vodohospodářství a digitálních řešení, jakož i know-how společnosti Schneider Electric ve vývoji softwaru a digitálních řešení pro řízení energií a automatizaci.  

Nabídka nového subjektu zaměřená na softwarová řešení poskytne zákazníkům přístup k technologickým datům, která jim pomohou optimalizovat provoz a rozvíjet vodohospodářskou infrastrukturu – s důrazem na úsporu energií, řízení životního cyklu a ochranu životního prostředí. 

„Sdílená vize a synergie odborných znalostí společností Schneider Electric a SUEZ nám umožní posílit naše vedoucí postavení při digitalizaci vodohospodářství. Vytvoření společného podniku plně koresponduje se strategickým plánem SUEZ 2030. Jeho cílem je zprostředkovat našim zákazníkům nejnovější technologie a nabídnout jim digitální řešení udržitelná z hlediska jejich dopadu na kvalitu životního prostředí,“ uvádí Diane Galbeová, viceprezidentka pro Smart & Environmental Solutions Global Business Unit and Strategy ze skupiny SUEZ. 

„Díky spojení technologických znalostí společnosti SUEZ v oblasti vodohospodářství a možností otevřené IoT platformy EcoStruxure dokážeme našim zákazníkům nabídnout unikátní řešení a služby. Poskytujeme jim data potřebná pro efektivnější správu jejich procesů i zařízení. Věříme, že díky tomuto společnému podniku se staneme partnerem provozovatelů vodohospodářské infrastruktury při jejich plánovaných investicích do digitalizace,“ říká Peter Herweck, viceprezident divize Industrial Automation společnosti Schneider Electric. 

Softwarová platforma AQUADVANCED® společnosti SUEZ umožňuje optimalizaci a řízení vodovodních sítí, kanalizací a čistíren vod, zejména díky prediktivnímu sledování infrastruktury. AQUADVANCED® kombinuje praktické metody s nejnovějšími matematickými modely pro zpracování dat. 

Otevřená IoT platforma EcoStruxure for Water and Wastewater společnosti Schneider Electric zajišťuje data v reálném čase, jejich reporting a sdílení v rámci podnikových systémů. Umožňuje dosáhnout vyšší efektivity, nižší časové náročnosti a lepšího přehledu o energetické spotřebě.  

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered). 

Více na www.se.com

Zdroje:

Hashtags: #LifeIsOn #Vodohospodářství #Voda #Suez #IoT #EcoStruxure 

Sledujte nás na:

O společnosti SUEZ
SUEZ již od konce 19. století pomáhá lidem v neustálém zlepšování kvality života prostřednictvím ochrany zdraví a podpory ekonomického růstu. Společnost aktivně působí na pěti kontinentech, kde se jejích 90 000 zaměstnanců snaží chránit přírodní bohatství naší planety: vodu, půdu a vzduch. SUEZ poskytuje inovativní a spolehlivá řešení v oblasti vodohospodářství, využití odpadů, sanace půdy a čištění vzduchu. Optimalizuje enviromentální správu zdrojů, ekonomickou výkonnost obcí a průmyslových podniků s využitím nejnovějších technologií.

Skupina poskytuje vodohospodářské služby 64 milionům lidí a vyrábí 7,1 miliardy m3 pitné vody. SUEZ rovněž přispívá k hospodářskému růstu – každý rok vytváří více než 200 000 přímých či nepřímých pracovních pozic a s více než 4,2 miliony tun druhotných surovin je významným poskytovatelem nových zdrojů. 

Záměrem skupiny je mít 100% udržitelná řešení s pozitivním dopadem na životní prostředí a zdraví do roku 2030. V roce 2020 utržil SUEZ 17,2 miliard EUR.