Lord Sebastian Coe je novým členem představenstva společnosti SAZKA Entertainment 

Lucern 17. září 2021 – Jeden z nejslavnějších a nejuznávanějších britských sportovců, politiků a sportovních lídrů doplní představenstvo největšího evropského provozovatele loterií, společnosti SAZKA Entertainment AG. Lord Coe byl 14. září 2021 jmenován jejím prvním nezávislým neexekutivním ředitelem. Čtyřnásobný olympijský vítěz Sebastian Coe je prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací, nositelem Řádu společníků cti a Řádu britského impéria.

Sebastian Coe vstoupil na světovou atletickou scénu na olympijských hrách v Moskvě v roce 1980, kdy vyhrál zlatou medaili v běhu na 1500 m a stříbro v běhu na 800 m; tento výkon se mu podařilo zopakovat na olympijských hrách v Los Angeles o čtyři roky později.

Poté, co se v roce 1990 jako držitel dvanácti světových rekordů rozloučil s atletickými ovály, se stal konzervativním poslancem a osobním tajemníkem Williama Haguea, tehdejšího lídra britské opozice. V roce 2004 se Sebastian Coe ujal řízení týmu, který zastřešoval kandidaturu Londýna na pořádání olympijských a paralympijských her v roce 2012.  Když v konkurenci světových metropolí jakými byla Paříž, Moskva, New York či Madrid zvítězila britská nabídka, stal se předsedou Olympijského organizačního týmu pro Olympijské a paralympijské hry 2012 v Londýně.  Od roku 2015 působí jako prezident Mezinárodní asociace atletických federací a v této funkci provedl sportovce z celého světa také těžkým obdobím pandemie včetně jejich účasti na olympijských hrách v Tokiu. V roce 2020 byl zvolen členem Mezinárodního olympijského výboru.

SAZKA Entertainment je dceřinou společností KKCG, globální investiční skupiny, kterou založil český podnikatel Karel Komárek.  SAZKA Entertainment je dceřinou společností KKCG, globální investiční skupiny, kterou založil český podnikatel Karel Komárek.  „Seb je skutečný gigant ve světě sportu, ale i politiky a obchodu. Vážím si toho, že se k nám rozhodl připojit a stát se prvním nezávislým členem boardu. Na všech trzích, kde působíme, se snažíme maximalizovat objem získaných finančních prostředků pro dobro a smysluplně je využívat. Sebastian Coe je pro nás v této snaze významnou posilou,“ uvedl Komárek.

Ke svému jmenování se vyjádřil i Lord Sebastian Coe. „Za tu dobu, co působím ve sportu, jsem viděl, jak velkým přínosem jsou finanční prostředky, které po celém světě z loterií proudí ať už do masového nebo vrcholového sportu. Těším se, že se připojím k týmu s osvědčenými zkušenostmi, který podporuje sport na všech úrovních.  Mým cílem je nadále rozvíjet podporu sportu a napomáhat tomu, aby se SAZKA Entertainment stala v této oblasti lídrem v Evropě i mimo ni.“

O společnosti SAZKA Entertainment AG

Společnost SAZKA Entertainment s celkovou hodnotou sázek ve výši 17 miliard euro je největším a nejrychleji rostoucím provozovatelem loterií v Evropě. Má vedoucí pozice na trzích v Rakousku, České republice, Řecku, na Kypru a v Itálii. Ve všech zemích, kde SAZKA Entertainment podniká, profituje z pozice svých značek, které patří mezi nejlépe zavedené na konkrétních trzích, stejně tak jako z dlouhé historie svého podnikání. SAZKA Entertainment je stoprocentní mateřskou společností SAZKA Group.