Raiffeisenbank představuje nový komunikační koncept SAMOZŘEJMĚ

Praha 20. září 2021 – V pondělí 20. září startuje ve všech médiích nová reklamní kampaň Raiffeisenbank, kterou vytvořil tým marketingové komunikace banky spolu s reklamní agenturou Ogilvy.

Nový reklamní koncept je založený na otázkách, kdy na každou z nich je odpovědí vždy jen SAMOZŘEJMĚ. Může banka lidem usnadnit život? SAMOZŘEJMĚ. Vážně vybírám ze všech bankomatů zdarma? SAMOZŘEJMĚ. Otázek je mnoho. Od obecných až k těm, které se zabývají konkrétními benefity produktů banky.

„Chceme našim klientům usnadňovat život, a proto je naší nejoblíbenější odpovědí SAMOZŘEJMĚ. Protože když jsou důležité věci ve světě financí samozřejmé, nemusí se jimi klienti zabývat a místo nich se mohou věnovat čemukoliv, co jim dělá v životě radost,“ říká Filip Šanda, ředitel strategie značky a komunikace Raiffeisenbank.

Dosavadní „černobílá“ komunikace byla tvořena tak, aby oslovovala zejména klienty s vyššími příjmy. Nový koncept se v souladu se strategií banky zaměřuje na mnohem širší cílovou skupinu a ukazuje, že produkty a vysoká kvalita služeb jsou určeny všem klientům, nejen těm prémiovým. 

„Nová komunikace nás posouvá z dosavadního černobílého do barevného světa a chceme lidem ukázat, že svět financí jim může přinášet pozitivní emoce. Chceme Raiffeisenbank ukazovat jako méně vážnou a více hravou banku, která je tady pro každého,“ doplňuje Šanda. 

Od 20. září bude v televizním vysílání image spot a spot na osobní účty. V polovině října se k nim pak přidá třetí spot na stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny, která bude nově komunikovat ve stejném stylu jako banka.

Kromě televize poběží kampaň v onlinu, na billboardech, zastávkách MHD po celé ČR a v Praze také v metru. Image spot bude navíc exkluzivně vidět před novým Jamesem Bondem ve všech multiplexech sítě Cinema City.

Během podzimu pak banka plánuje kampaň rozšířit o téma konsolidací, pro které připravuje TV spot, rádiovou reklamu, nové plakáty i online formáty. Rádiové spoty přidá i pro tradiční podnikatelské dny a REKOpůjčku od Raiffeisen stavební spořitelny. 

Na novém konceptu, který banka vytvořila spolu s reklamní agenturou Ogilvy, pracovalo od jara intenzivně několik desítek lidí. „Je radost, když klient je takový srdcař, a i v pět hodin ráno na place je milý a ke každé zainteresované profesi vždycky přistupuje vstřícně a s respektem. Už dlouho jsem při celém procesu tvorby kampaně nezažil tak tvořivou a otevřenou atmosféru. Jsem si jist, že to je znát na výsledku,“ říká Tomáš Belko, kreativní ředitel Ogilvy.

Režisérem spotů je oceňovaný Juraj Janiš, který má za sebou například reklamy pro T-Mobile, Pilsner Urquell, Colgate, Visu a mnoho dalších českých i mezinárodních značek. Realizaci natáčení měla na starosti produkce Boogie films. O fotky na klíčové vizuály se postaral fotograf Matúš Tóth. Voiceover k novým TV a rádiovým spotům namluvil Ondřej Brzobohatý. Na straně Ogilvy je pod kreativou a copywritingem podepsaný Tomáš Belko, strategii připravil David Červený a Art Directorkou je Lucie Žďánská. 

TV spoty:

IMAGE

RB ÚČET

RSTS STAVEBKO