Riot Games zvyšuje finanční odměny na Samsung MČR v mobilních hrách

Praha 21. září 2021 – Už na konci listopadu se fanoušci mobilních her dozví, který tým je v Česku a na Slovensku absolutně tím nejlepším v populárním titulu League of Legends: Wild Rift. Společnost Riot Games, která za jeho vývojem stojí, se navíc rozhodla zvýšit jejich motivaci a zvýší finanční odměny pro nejúspěšnější celky. Ty si tak nově ve finálovém turnaji Samsung MČR v mobilních hrách rozdělí 150 000 korun. Jde o vůbec nejvyšší částku, kterou tento turnaj nabídl účastníkům jedné hry.

Mobilní verze League of Legends (LoL) s podtitulem Wild Rift se okamžitě po svém vydání stala celosvětovým hitem. Mezinárodní esportovní federace ji dokonce ocenila jako esportovní hru roku 2021. LoL: Wild Rift se také ihned zařadila do programu Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Herní vývojář Riot Games se navíc rozhodl více se zaměřit na českou a slovenskou komunitu hry, a proto podpořil turnaj a navýšil finanční odměnu finálové části o 50 000 korun. O dalších 15 000 korun navíc pak týmy soupeřily v rámci kvalifikací.

S celkovou finanční dotací 150 000 korun se tak hra LoL: Wild Rift stává při svém premiérovém ročníku také nejlépe ohodnocenou hrou v historii českých soutěží v mobilních hrách. Prvním celkem, který má účast na finálové části Samsung MČR v mobilních hrách zajištěnou, je tým eSuba. Už na začátku října se ale fanoušci dozvědí jména dalších pěti postupujících. Finálové části se celkem zúčastní osm týmů.

Velmi si vážíme toho, že Riot Games vnímá zájem české a slovenské herní komunity, a zároveň ji chce rozvíjet a podporovat. Tento krok vnímáme jako velký závazek, a zároveň příležitost, jak fanouškům nabídnout prvotřídní turnaje i v rámci mobilních her. Věřím, že se budou bavit nejenom návštěvníci na místě, ale také diváci u obrazovek,“ říká Magdaléna Havlíková z agentury PLAYzone, hlavní organizátorka Samsung MČR v mobilních hrách.

Známkou kvality a důležitosti MČR v mobilních hrách jsou zájem a podpora ze strany významných herních titulů a Samsung u toho jakožto důležitý hráč na poli herních mobilních zařízení samozřejmě nesmí ani letos chybět. Vážíme si toho, že můžeme být už šestý ročník součástí projektu, který podporuje mladé talentované lidi v tom, v čem vynikají a co jim přináší radost,“ říká Martin Doležel, kampaňový manažer mobilní divize českého a slovenského Samsungu.

Finálové zápasy Samsung MČR v mobilních hrách ve hře LoL: Wild Rift budou diváci moct naživo sledovat 27. a 28. listopadu na BVV – Brněnském výstavišti – v rámci festivalu Life!. Nejdůležitější zápasy sezóny se budou vysílat na Twitch kanálu PLAYzone, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v aplikaci HbbTV televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát tradičně podporuje. 

O Samsung MČR v mobilních hrách

Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách je vrcholná akce mobilního profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj vznikl v roce 2016 společností PLAYzone. Víc informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrmobil.cz/.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportovní akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojil se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj e-sportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.