Míra neobsazenosti průmyslových prostor je rekordně nízká a stále klesá. Colliers hledá pro příští rok nájemce do industriálního parku v okolí Prahy, kde nyní zbývá pouhých 8 volných prostor k okamžitému nastěhování.

V posledních dvou letech drží český trh rekordní míru neobsazenosti průmyslových prostor, která se v dohledné době nezmění. Společnost Colliers právě získala exkluzivní pověření developerské spoločnosti Prologis najít nájemníka pro jednu z posledních volných prostor v Rudné u Prahy, z níž se příští rok v červnu bude stěhovat nynější nájemce Sportisimo.   

PRAHA, 23. ZÁŘÍ, 2021 –  Průmyslová agentura české pobočky společnosti Colliers, získala exkluzivní mandát od developerské společnosti Prologis na nalezení vhodného nájemce do průmyslových prostor v Rudné u Prahy. V Praze a okolí je momentálně k dispozici jenom osum volných industriálních prostor vhodných k okamžitému nastěhování. 

Neobsazenost na trhu se stále zmenšuje, v Praze klesla míra neobsazenosti druhém čtvrtletí 2021 na 1.4 %, což je rekordní číslo. 

Momentálně jsou podle dat Colliers z druhého čtvrtletí 2021 v Praze a okolí volné průmyslové prostory k okamžitému nastěhování pouze v osmi parcích. Volné průmyslové prostory nad 1 000 m2 se nacházejí jen v šesti parcích a prostory nad 5 000 m2 dokonce jen ve třech industriálních parcích. 

Průmyslové a logistické prostory volné k nastěhování ještě zbývají ve 36 parcích v celé republice, z toho nad 5 000 m2 v 15 parcích, nad 10 000 m2 v devíti parcích. 

Situace se asi nejméně do konce roku nezmění, poptávka po průmyslových prostorách za první pololetí je mezi rekordními roky. Staví se, ale spekulativní výstavba má malý podíl. Developeři většinou čekají na podepsání pronájmu, než dokončí prostory. Čeká se tak, že i porostou nájmy, zejména v Praze.

Prostory průmyslového parku Prologis Rudná momentálně využívá společnost Sportisimo, která se bude odtud stěhovat příští rok do Ostravy. 24 000 metrů čtverečních prostor ve dvou budovách tak budou připraveny na okamžité nastěhování nového nájemce, což je vzhledem na momentální situaci na pražském trhu skutečnou výhodou. 

Park v Rudné se hodí pro výrobu, logistiku a e-commerci, která poslední dobou také rekordně v ČR vzrostla, především jedna z budov parku (DC15), která má k dispozici mezaninový prostor. 

V parku je mnoho vybavení, jako je provozní kantýna, celní úřad, autobusové zastávky, funkční systém kyvadlové dopravy a parkování pro zaměstnance. Rudná ma výhodnou polohu svým přímým napojením na Prahu dálnicí D5.

O skupině Colliers 

Colliers (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí v 68 zemích světa a zaměstnává více než 15 000 odborníků, kteří poskytují kolaborací expertní poradenství za účelem zvýšení hodnoty komerčních nemovitostí majitelů, nájemců a investorů. Za vedení Colliers odpovídá více než 25-letý tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 40 % ročních  výnosů. Korporátní tržby společnosti Colliers v roce 2019 činily 3,0 mld. dolarů (3,5 mld. Dolarů včetně přidružených společností). Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než 33 mld. dolarů. Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru (@Colliers EMEA) nebo LinkedInu. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.