Panasonic vyhlašuje 4. ročník European PRO Awards 2021 pro projekty z oblasti HVAC/R

Praha, 29. září 2021 – Panasonic Heating & Cooling Solutions odstartoval 4. ročník cen Panasonic PRO Awards výzvou k přihlášení projektů z celé Evropy. Cena je určena pro nejlepší inovativní projekty v oblasti HVAC/R (souhrnné označení oborů vytápění, vzduchotechnika, klimatizace a chlazení) postavených na produktech a technologiích Panasonic.

Během ohlášení nominací cenu přiblížil Enrique Vilamitjana, evropský ředitel klimatizační divize Panasonic H&C. „Existuje řada skvělých projektů, které vynikají energetickou účinností i udržitelností a my je chceme zviditelnit. Vyzýváme proto i české instalační firmy, architekty, konzultanty, projektanty a developery pracující na projektech HVAC/ R, aby se zapojili do soutěže Panasonic PRO Awards. Chceme, aby dali světu vědět, jaké skvělé projekty v Česku pod jejich vedením vznikly.“

Prestižní porota odborníků z celé Evropy bude hledat realizace, jejichž společným jmenovatelem jsou vkus a inovace zahrnující udržitelný design, účinnost, efektivitu nákladů i estetiku. Vyhlášeny jsou čtyři kategorie:

  • Nejlepší rezidenční projekt
  • Nejlepší prodejní projekt
  • Nejlepší komerční projekt
  • Nejlepší pohostinský projekt

Porota s přihlášených projektů rovněž vybere vítěze v následujících 6 oblastech: 

  • Nejlepší projekt v oblasti konektivity: zdůrazňuje důležitost konektivity a prokázání její efektivity pro instalátory a koncové uživatele.
  • Nejlepší chladírenský projekt: zahrnuje všechny oblasti použití, porotci vyberou konkrétní projekt, který využívá CO2 kondenzační jednotky Panasonic k zajištění výhod pro zákazníka.
  • Nejlepší inovační projekt: hodnotí, jak dobře projekt splnil zadání, dosáhl cílů a ve svém přístupu k řešení zakomponoval prostor pro budoucí rozvoj a změny.
  • Nejlepší udržitelný projekt: navržený v souladu s environmentální vizí společnosti Panasonic, u kterého budou porotci hledat energeticky nejúčinnější řešení pro zelenější budoucnost.
  • Nejlepší Panasonic projekt: ten, který nejlépe využívá vybavení Panasonic a poskytuje klientovi optimální řešení.
  • Nejlepší projekt s technologií nanoe X: protože svět se zaměřuje na kvalitu a ochranu ovzduší, jedná se o velmi důležitou kategorii. Porotci odmění projekt představující výhody technologie nanoe X.

Do soutěže PRO Awards mohou být přihlášeny projekty dokončené v období od 1. listopadu 2018 do 30. září 2021 a uzávěrka přihlášek je 15. listopadu 2021. Vítězové budou vyhlášeni během prosince 2021. 

Více informací o soutěži i odkaz na podání přihlášky jsou k nalezení zde – https://www.aircon.panasonic.eu/CZ_cs/pro-awards-2021/. Vítězové dostanou příležitost navštívit centrálu Panasonic v Japonsku.

O divizi Panasonic Heating & Cooling

Panasonic vyrobil první klimatizační jednotku již v roce 1958 a v současné době patří k lídrům na trhu s vytápěcí a chladící techniky. Každoročně vyrábí přes 200 milionů kompresorů a jeho produkty se prodávají ve 120 zemích světa. Panasonic se specializuje na inovativní řešení pro 4 oblasti – vytápění a klimatizace pro rodinné domy, kanceláře, firmy a průmyslové areály. Společnost klade důraz na kvalitu svých řešení, jejich funkční a moderní design i na dodržování nejpřísnějších standardů a norem – především pokud jde o vysokou energetickou účinnost a snižování ekologické zátěže a hlučnosti nabízených řešení. Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu.