Získejte ze svého LTE routeru maximum

29. září 2021, Praha – Petr Koudelka Senior Sales Engineer ze společnosti Zyxel radí, na jaké kroky nezapomenout při nastavení nového LTE routeru tak, aby všichni uživatelé měli k dispozici spolehlivé a rychlé připojení.

Poslední rok a půl jsme svědky mimořádné poptávky po našich LTE produktech. Za jejich prodejními úspěchy stojí rozmach práce z domova, zájem návštěvníků ubytovacích a restauračních zařízení o připojení ve venkovních prostorách a rostoucí povědomí zákazníků o tom, že LTE je vhodné řešení v místech, kde nelze zajistit rychlé a spolehlivé připojení k internetu kabelem. 

Zatímco širokopásmové připojení dnes zná téměř každý, lidí s hlubším povědomím o technologii LTE a o tom, jak z ní vytěžit maximum, se ještě moc nenajde. V tomto krátkém článku se s vámi chci podělit o několik poznatků a osvědčených postupů, které vám nastavování nového LTE routeru velmi usnadní. 

Stačí pár jednoduchých kroků 

Obrátili jsme se na náš tým podpory pro region EMEA s dotazem, jak dosáhnout co nejlepšího fungování zařízení LTE/5G.

Abyste měli jistotu, že váš router funguje na maximum, stačí provést dva jednoduché kroky.

Zaprvé, při nastavování routeru je důležité myslet na to, že router používá směrové antény, které fungují nejlépe, když jsou nasměrovány přímo na nejbližší vysílač mobilního operátora. Pokud nevíte, kde se nachází, pomůže vám naše aplikace Ally pro chytré telefony, se kterou vysílač s nejsilnějším signálem snadno najdete. Stáhnout si ji můžete z každého obchodu s aplikacemi. Správné umístění routeru má zásadní dopad na jeho stabilní a spolehlivý provoz, a proto je důležité mu věnovat důkladnou pozornost. 

Zadruhé, ujistěte se, že signál není blokován žádnými překážkami, a to ani potenciálními nebo dočasnými. Možná si řeknete, že na něco takového přece nemusíme upozorňovat, ale opak je pravdou. Trvalé překážky, jako jsou okolní budovy, stromy a keře, zřejmě nepřehlédne nikdo, nicméně šíření signálu mohou bránit také překážky dočasné, jako např. auta nebo venkovní nábytek. V mnoha případech je vhodné anténu umístit co nejvýše, aby se minimalizovalo riziko toho, že signálu bude v cestě stát nějaká překážka.

Přepnutí pásem

Jestliže před zprovozněním routeru provedete výše popsané dva kroky, vše by mělo fungovat tak, jak má. Pokud se i přesto vyskytnou problémy s připojením, vyzkoušejte 

následující doporučení. Nejprve zkuste přepnout přenosové pásmo. Na některých místech bude možná signál 3G silnější než 4G nebo třeba 4G bude fungovat lépe než 5G. K přepnutí přenosového pásma slouží webové rozhraní routeru. 

Také není na škodu ověřit, jestli váš poskytovatel služeb nemá právě u vás výpadek nebo jiné technické problémy, a jestli nedochází k nějakému nečekanému blokování nebo rušení signálu.

Pokud ani toto řešení nepomůže, doporučujeme vám navštívit naše stránky zákaznické podpory na adrese https://support.zyxel.eu/hc/cs, které obsahují opravdu hodně užitečných informací. Stačí napsat dotaz do vyhledávacího pole a hned byste měli najít, co hledáte. A pokud by ani toto nepomohlo, pak neváhejte kontaktovat svého dodavatele produktů Zyxel nebo naši nejbližší pobočku. 

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

– působnost ve 150 zemích celého světa,

– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.