OPPO představuje vylepšenou laboratoř komunikačních technologií, na které spolupracuje se společností Ericsson 

Společnosti OPPO a Ericsson spojily své síly a modernizovaly OPPO Communication Lab – přední světovou základnu inovací, zaměřenou na výzkum špičkových technologií 5G. OPPO Communication Lab zajišťuje, že uživatelé smartphonů OPPO budou mezi prvními, kdo se seznámí s nejnovějšími inovacemi technologie 5G, které toto odvětví nabízí

Praha, 30. září 2021 – Společnost OPPO odhalila tajemství, které stojí za řadou jejích technologií pro 5. generaci mobilních sítí (5G). Je jím OPPO Communication Lab – laboratoř na výzkum komunikačních technologií, která byla nedávno modernizována ve spolupráci se společností Ericsson, předním světovým dodavatelem informačních a komunikačních technologií (ICT) pro poskytovatele služeb. 

Díky nově modernizované laboratoři komunikačních technologií je nyní společnost OPPO schopna plně realizovat celý proces výzkumu a vývoje v oblasti 5G, od základního RF front-endu až po aktualizace softwarových protokolů a regionální ladění i testování. Vyspělá laboratoř komunikačních technologií zajišťuje, že smartphony OPPO budou mezi prvními, které budou mít implementováno mnoho nejnovějších technologií 5G, což ze společnosti OPPO činí ideálního partnera pro přední světové poskytovatele technologií a operátory při rozšiřování jejich služeb 5G. Laboratoř zároveň společnosti OPPO umožňuje hrát důležitější roli při vývoji globálních komunikačních technologií.

Silné partnerství vede k lepším globálním inovacím technologií 5G

Nově modernizovaná laboratoř OPPO Communication Lab zahrnuje tři hlavní moduly: laboratoř rádiových frekvencí, laboratoř protokolů a laboratoř pro simulací sítí.

Laboratoř pro simulaci sítí je výsledkem spolupráce společností OPPO a Ericsson, zatímco laboratoř protokolů je společným dílem společnosti OPPO a předního poskytovatele testovacích technologií Keysight.

Chris Shu, viceprezident a generální ředitel centra pro plánování produktové strategie a spolupráce společnosti OPPO, řekl: „Vylepšená laboratoř komunikačních technologií je novým milníkem v úsilí společnosti OPPO v oblasti 5G a představuje novou úroveň úzké spolupráce s předními světovými technologickými společnostmi. Vzhledem k rychlému vývoji globální technologie 5G jsme rádi, že můžeme spojit síly se společnostmi Ericsson a Keysight a využít naše zkušenosti se standardy, produkty a aplikacemi v oblasti 5G k posílení ekosystému 5G po celém světě.“

Magnus Ewerbring, viceprezident a technický ředitel společnosti Ericsson pro oblast Asie a Tichomoří, uvedl: „Prohloubení spolupráce společností OPPO a Ericsson posune kupředu další technologie a produkty, které budou určovat požadavky a směřování trhu 5G, a také optimalizaci zkušeností koncových uživatelů se sítí 5G. Jako lídr na globálním trhu 5G se společnost Ericsson těší na spolupráci s oborovými partnery při budování ekosystému 5G a na podporu inovací, které umožní plně rozvinout potenciál technologie 5G.“

„Přední světový výrobce mobilních zařízení s podporou 5G, jako je OPPO, si plně uvědomuje nezbytnost testování spolehlivosti před uvedením konkurenceschopných komerčních produktů na trh,“ řekl Cao Peng, viceprezident a generální ředitel skupiny pro testování bezdrátových technologií ve společnosti Keysight. „Laboratoř protokolů a laboratoř rádiových frekvencí je pro společnosti Keysight a OPPO zásadním milníkem v oblasti 5G. Řešení společnosti Keysight pro 5G umožňují technickým inženýrům společnosti OPPO efektivně provádět testování spotřeby energie, regresní testování nebo testování interoperability nových funkcí a také emulovat scénáře přeplněných ulic a vysokorychlostních vlaků, což by mohlo společnosti OPPO dále pomoci realizovat její strategii pro 5G a co nejdříve na trh uvádět špičkové produkty s podporou 5G.“

Tři moduly laboratoře pro pokryjí komplexního výzkumu 5G

OPPO Communication Lab se skládá ze tří modulů: laboratoře pro simulaci sítí, laboratoře rádiových frekvencí a laboratoře protokolů. Laboratoř pro simulaci sítí, která věrně odráží skutečné městské komunikační sítě, může simulovat sítě 4G/5G různých operátorů a poskytovat komunikační služby až pro 10 000 zařízení. V laboratoři tak lze testovat předběžné požadavky na komercializaci 5G v jakýchkoli oblastech světa.

Kromě laboratoře pro simulaci sítí zahrnuje OPPO Communication Lab také laboratoř rádiových frekvencí a laboratoř protokolů. V dnešní době se smartphony používají k mnoha úkolům ve velmi rozmanitých scénářích – od připojování se k videokonferencím při jízdě vysokorychlostním vlakem přes sledování živých přenosů v přeplněných nákupních centrech až po pořizování fotografií a jejich nahrávání na sociální sítě kdekoli na světě. Za každým z těchto scénářů stojí rozsáhlé testy prováděné výzkumníky v laboratoři, které mají zajistit, aby zařízení dosáhla v těchto rozmanitých prostředích stabilního připojení.

Laboratoř protokolů zase podporuje techniky při provádění výzkumu týkajícího se spotřeby energie, regresního testování a společného testování nových funkcí, čímž pomáhá prosazovat různé přístupy k inovacím. Laboratoř například v současné době provádí výzkum související s nadcházející první evolucí standardu 5G, označovanou jako Release 16, která bude šetrnější k životnímu prostředí díky lepší efektivitě komunikace mezi smartphony a sítěmi, což snižuje spotřebu energie chytrých telefonů i základnových stanic.

Vedení prostřednictvím inovací směrem k éře internetu zkušeností

Díky svým silným stránkám ve vědeckém výzkumu a podpoře svých globálních oborových partnerů dosáhla společnost OPPO po celém světě mnoha milníků v oblasti 5G. Již v roce 2018 společnost OPPO úspěšně předvedla celosvětově první videohovor přes 5G s využitím technologie 3D strukturovaného světla; v roce 2019 se Oppo Reno 5G stal prvním v Evropě komerčně dostupným smartphonem kompatibilním s 5G a v roce 2021 společnosti OPPO, Vodafone, Qualcomm a Ericsson dosáhly komercializace první evropské sítě 5G ve standalone (SA) režimu, čímž urychlily další zdokonalování 5G.

Do budoucna bude OPPO i nadále rozšiřovat svůj výzkum a vývoj v oblastech špičkových technologií, spolupracovat s dalšími lídry v oboru, jako je například Ericsson, usnadňovat vývoj 5G a pokračovat v odhalování možností 5G, protože vede odvětví směrem k éře internetu zkušeností.

_________________________________________________________________

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka na poli chytrých telefonů a zařízení. Svůj první mobilní telefon společnost uvedla na trh již v roce 2008 a od samého začátku se snaží do technologií vkládat své srdce i duši.  Zároveň neúnavně usiluje o dokonalou harmonii designu a inovací. Dnes OPPO nabízí širokou škálu chytrých zařízení v čele se sériemi smartphonů s označeními Find a Reno. Mimo ta poskytuje OPPO svým uživatelům vlastní softwarovou nadstavbu uživatelského prostředí ColorOS. OPPO působí ve více než 40 zemích světa. Po celém světě má také 6 vlastních výzkumných ústavů a 5 center výzkumu a vývoje. V Londýně sídlí OPPO International Design Center. Po celém světě má OPPO více než 40 000 zaměstnanců.

Označeno tagem