Společnost Air France představuje svůj první Airbus A220 – 300

Společnost Air France pokračuje v obnově své flotily a přebírá první ze 60 objednaných letounů Airbus A200-300, které mají nahradit letouny Airbus A318 a A319, a také několik letounů Airbus A320. A220-300 je významným krokem ke zlepšení ekonomických
a ekologických výsledků společnosti Air France, neboť náklady na jedno sedadlo se snížily o 10 %, emise CO2 se snížily o 20 % a hluková stopa se snížila o 34 %. Komerční lety do Berlína, Barcelony, Madridu, Milána a Benátek budou zahájeny 31. října.

Společnost Air France na konci září převzala svůj první Airbus A220-300, nejnovější klenot flotily na krátkých a středních tratích. Od zavedení Airbusu A350 na své dálkové síti společnost pokračuje v obnově letového parku a do roku 2025 zařadí 60 letadel A220-300 objednaných
v roce 2019, která postupně nahradí letadla Airbus A318 a A319 a několik letadel Airbus A320. Tato objednávka – největší od evropského zákazníka – zahrnuje další mix 30 opcí a 30 nákupních práv. Letadlo, pojmenované „Le Bourget“ na počest města severně od Paříže, které je úzce spjato s leteckým průmyslem, nese symbolickou livrej společnosti Air France. Na přední části trupu a na koncích křídel má také okřídleného mořského koníka, symbol ztělesňující zakladatelský mýtus společnosti.

„Nový letoun s bezkonkurenčními energetickými parametry představuje pro společnost Air France velký přínos. Dosavadní obnova flotily je hlavním zdrojem snižování emisí CO2, a proto pokračujeme v investicích do letadel nejnovější generace. I nadále pokračujeme v našich plánech, využívání udržitelných paliv nebo ekologického pilotování, čímž přispíváme
k prosazování uhlíkově neutrálního odvětví letecké dopravy a k našemu postavení jako předního hráče udržitelnějšího letectví,“ uvedl Benjamin Smith, generální ředitel společnosti Air France-KLM.

 „Nové letadlo je pro leteckou společnost vždy výjimečnou událostí. Všechny týmy Air France se na tento okamžik připravovaly více než dva roky a my se těšíme, až naši zákazníci objeví komfort, který toto letadlo nabízí. Kabina je prostornější, světlejší a nabízí plné Wi-Fi připojení, což dále přispívá k upmarketovému umístění naší nabídky,“ dodala Anne Rigailová, generální ředitelka společnosti Air France.  

Od 31. října 2021 bude Airbus A220-300 létat do Berlína (Německo), Barcelony, Madridu (Španělsko), Milána-Linate a Benátek (Itálie) z leteckého uzlu Air France v Paříži-Charles de Gaulle. V zimní sezóně 2021-2022 letoun postupně rozšíří svou síť do Boloně, Říma (Itálie), Lisabonu (Portugalsko) a Kodaně (Dánsko).

Ekonomicky a ekologicky efektivní letadlo 

Airbus A220-300, nejinovativnější a nejefektivnější jednopodlažní letadlo ve své třídě, se dokonale hodí pro síť krátkých a středních tratí společnosti Air France. V porovnání s letadly Airbus A318 a A319 přináší o 10 % nižší náklady na jedno sedadlo a vyniká svou energetickou účinností – spotřebuje o 20 % méně paliva než letadla, která nahrazuje, a jeho emise CO2 jsou rovněž nižší o 20 %.  Jeho hluková stopa je rovněž o 34 % nižší. Tyto vlastnosti budou hrát rozhodující roli při snižování ekologické stopy společnosti Air France a dosahování jejích cílů udržitelného rozvoje. Do roku 2030 sníží letecká společnost své celkové emise CO2 na cestujícího/km o 50 % ve srovnání s rokem 2005, resp. o 15 % v absolutním vyjádření. Air France se rovněž zavázala spolupracovat se všemi svými zúčastněnými stranami a veřejnými orgány na dosažení klimatického cíle nulových čistých emisí CO2 do roku 2050.

Nejvyšší úroveň pohodlí během letu

Airbus A220-300 společnosti Air France má 148 sedadel v konfiguraci 3-2 sedadla (5 sedadel napříč), která 80 % zákazníků nabízí místo u okna nebo u uličky. Nabízí dvě cestovní kabiny, business a ekonomickou, a přístup k Air France Connect, službě letecké společnosti pro připojení k Wi-Fi během letu. Sedadlo je nejširší na trhu (48 cm). Je sklopné až do úhlu 118 stupňů a má nastavitelnou opěrku hlavy, kožené čalounění a ergonomický sedák pro větší pohodlí. Balíček doplňuje široký masivní odkládací stolek, držák na nápoje, kapsa pro uložení časopisů a knih, jednotlivé porty USB A a C a držák na tablet nebo chytrý telefon integrovaný do opěradla. Kabina, která je nejprostornější a nejsvětlejší ve své kategorii, je laděna do charakteristických barev společnosti Air France – odstíny modré, výrazná přítomnost bílé barvy dodávající světlo a kontrast a nádech červené symbolizují dokonalost a know-how letecké společnosti. Koberec se vrací k tradičnímu ornamentálnímu vzoru rybí kosti, který symbolizuje symbolický svět pařížských bytů inspirovaný Haussmannem. Velká panoramatická okna poskytují přirozené světlo po celou dobu cesty. Od nástupu do letadla až po přistání vytváří speciálně upravené nastavení náladového osvětlení kabiny jasné, dynamické osvětlení pro uvítací a výstupní fázi a měkčí osvětlení pro uvolněnější, klidnější atmosféru během letu. Prostorné zavazadlové regály jsou snadno přístupné. Středová ulička je obzvláště široká, což zákazníkům umožňuje volný pohyb. A konečně, stejně jako v celé flotile Air France, je vzduch v kabině každé 3 minuty obnovován díky systému recyklace vzduchu s filtrem typu HEPA (High Efficiency Particulate Air), který eliminuje 99,9 % částic a virů.

Vizualizace letadla

Videa letounu Airbus A220-300

*  *  *  *  *

—–

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer programme has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.