Gebrüder Weiss dokončil rozšíření centrály v Jenči u Prahy.

Praha 5. října 2021 – V souladu se svými plány dokončil Gebrüder Weiss práce na rozšíření překládkového skladu svojí centrály v Jenči u Prahy. „Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč jsme z původních 18 000 m2 rozšířili o 3 700 m2, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21 700 m2. Nový sklad zahrnuje i 24 nakládkových můstků. Z toho polovina jich je prodlouženého typu, který usnadňuje nakládku nižších vozidel pro doručování v režimu „home delivery“, říká Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro Čechy.

Přípravy pro výstavbu nové překládkové haly v Jenči začaly již v březnu tohoto roku, po šesti měsících je celý areál v plném provozu. „Rozšiřování poboček a investice v řádu několika milionů EUR chápeme jako jeden z ukazatelů naší příznivé pozice na českém trhu, kterou chceme i nadále posilovat a upevňovat. Načasování kolaudace nových prostor velmi dobře zapadá do nástupu předvánoční sezóny, která je pro nás pravidelně nejrušnější částí roku,“ uvádí Harald Prohaska, ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Výstavba v Jenči přinesla Gebrüder Weiss zhruba 3700 m2 nové skladové plochy. Nová část haly slouží primárně překládce, nově vytvořené kapacity zároveň uvolnily další prostor pro rozšíření logistické části provozu. „Polovina nových překládkových ramp našeho centrálního terminálu v České republice je uzpůsobena pro snadnější nakládku malých vozidel, tedy zejména B2C zásilek. Díky rozšíření plochy a nárůstu celkového počtu ramp o 24 zvýšíme jednak rychlost odbavení zásilek, ale také počet vozidel, která jsme schopni odbavit v jeden okamžik. Zároveň nám to umožní odbavit větší počet zásilek, který před Vánocemi nadále narůstá. S dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb nám pomáhají také moderní technologie,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebüder Weiss ČR.

Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Aktivita společnosti na poli využívání a testování reálného využití alternativních technologií se projevila i v projektu rozšíření areálu v Jenči. „Gebrüder Weiss si stanovil vlastní globální strategii uhlíkové neutrality do roku 2030. V areálu v Jenči se v rámci stávajícího projektu a v souladu s tímto cílem budují dobíjecí stanice pro elektromobily, střechy našich hal jsou také konstruovány s ohledem na pozdější výstavbu solárních elektráren,“ uzavírá Harald Prohaska.

Obsah obrázku budova, osoba, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

Předání nové překládkové a logistické haly Gebrüder Weiss v Jenči u Prahy. Na fotografii (zleva) Jan Vitvar, manažer pro klíčové zákazníky, HSF System a.s. a Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro Čechy. (zdroj: Gebrüder Weiss)

Obsah obrázku obloha, exteriér, silnice, vlak

Popis byl vytvořen automaticky

Nová překládková a logistická hala Gebrüder Weiss v Jenči u Prahy. Díky rozšíření plochy a nárůstu celkového počtu ramp o 24 se zvýší rychlost odbavení zásilek i počet vozidel, která mohou být odbavena v jeden okamžik. (zdroj: Gebrüder Weiss)

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.