Pewag rozšiřuje mobilní servis vázacích prostředků 

Pewag, přední výrobce sněhových, technických nebo lesnických řetězů, rozšiřuje služby v oblasti servisu vázacích prostředků. Mobilní servis, který jezdí k servisním kontrolám přímo k zákazníkům po celé České republice, je špičkově vybaven a pomáhá se zavedením on-line certifikace systémem peTAG. 


Pewag poskytuje mobilní servis na řetězové vázací prostředky vlastní výroby, ale i na produkty jiných výrobců. Odborně vyškolení pracovníci provedou zátěžovou zkoušku včetně magnetooptické a vizuální kontroly. Revize se provádí přímo u klienta, který s vázacími prostředky nemusí nikam jezdit a ušetří tak čas. 

Hlavní zkouškou je zátěž na 1,5násobek nosnosti řetězu až do zatížení 20 tun. V případě vázacích bodů a svěrek se provádí odborné posouzení stavu a optická zkouška. U magnetů se provádí zatížení na 3násobek nosnosti, kdy se magnet nesmí odtrhnout.

Pokud je potřeba, tým odborníků vadné řetězy na místě opraví či vymění včetně pojistek, háků a závěsných ok. Po absolvování všech zkoušek experti pewagu zkontrolují a vystaví nový certifikát o kompletní revizi včetně dokumentace závěsných prostředků. Práce s vázacími prostředky tak bude nejen bezpečná, ale bude splňovat i závazné technické normy a bezpečnostní předpisy. Technici rovněž v případě zájmu nabídnou k prodeji vázací prostředky či další výrobky značky pewag.

Pro servis řetězů je možné využít štítku s NFC čipem, jenž obsahuje všechny relevantní informace o daném produktu a provedených kontrolách či servisních akcích. Veškeré informace z NFC čipu lze snadno přenést do mobilního telefonu nebo počítače a zařízení samo upozorní, že se blíží termín pro pravidelný servis. 

Díky inovativnímu on-line systému peTAG lze navíc vytvořit databázi veškerých vázacích prostředků, jejich správu zefektivnit a navíc ušetřit životní prostředí – veškeré informace jsou archivovány elektronicky.

O firmě pewag:

První průkazná zmínka o kovárně v Brücklu je z roku 1479, výroba prvního sněhového řetězu značky pewag se pak váže k roku 1912. Rakouský výrobce řetězů má po celém světě 12 výrobních závodů (z toho dva v České republice) a 39 distribučních společností na pěti kontinentech. Pewag je aktivní na více než 100 světových trzích. V České republice se řetězy a další části přímo vyrábí ve Vamberku, v Chrudimi je kovárna. Centrální sklad a prodejní oddělení je v České Třebové.