Společnost Kingston Technology zůstává i v roce 2020 největším dodavatelem modulů DRAM

  • Hodnocení podle příjmů řadí Kingston na 1. místo s 78,02% podílem na trhu
  • Přední výrobce pamětí je připraven dodávat nejmodernější paměti DDR5

5. října 2021 – Společnost Kingston Technology Europe Co LLP, která je pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila, že se podle nejnovějšího hodnocení příjmů vypracovaného analytickou firmou TrendForce (dříve DRAMeXchange) znovu stala největším světovým dodavatelem DRAM modulů. TrendForce uvádí, že společnost Kingston zvýšila svoje příjmy meziročně o 2,03 % na 13,2 miliard USD, což představuje 78,02% podíl na trhu, a tím si udržela 1. pozici již 18. rok po sobě.

Společnost Kingston si zachovává náskok před konkurencí díky těsné spolupráci se svými dodavateli, partnery a zákazníky, aby zůstala flexibilní a dokázala se přizpůsobit neustále se měnícím potřebám a podmínkám na trhu. Hnací silou úspěchu společnosti Kingston je její filozofie „Kingston Is With You“. Jako jeden z předních světových odběratelů čipů DRAM si společnost Kingston včas všimla potřeby paměťových čipů na některých trzích a svým aktivním přístupem si zajistila další komponenty pro uspokojení potenciální poptávky, například nákupem zásob, které tehdy zaplňovaly sklady jejích partnerů. Na začátku roku 2020 se všeobecně předpokládalo, že technologický sektor se kvůli pandemii zpomalí, ale společnost Kingston se iniciativně připravila na ty segmenty, které budou za této situace požadovat více DRAM – počítače pro práci z domova nebo hraní her a také serverové farmy, které potřebovaly více paměti kvůli nárůstu on-line nákupů a jiných aktivit.

Následující tabulka ukazuje žebříček deseti předních dodavatelů modulů DRAM podle hodnocení společnosti TrendForce:

Hodnocení výrobců modulů DRAM podle celkových příjmů za rok 2020
Pozice SpolečnostPodíl dodávek na trh (%)Příjem za DRAM (miliony USD)
1Kingston Technology78,0213.200
2ADATA Technology3,19540
3Ramaxel3,11526
4Kimtigo2,91493
5POWEV2,40406
6SMART Modular Technologies2,37401
7Team Group1,03174
8Patriot Memory0,72122
9Apacer Technology0,63106
10Innodisk0,59100
Ostatní5,04852
Celkem10016.920
Poznámka: Výrobci modulů provádějí různé obchodní operace. Toto hodnocení je však založeno výlučně na jejich ročních příjmech za DRAM moduly. Toto hodnocení zahrnuje pouze společnosti, které zveřejnily informace o svých příjmech. Zdroj: TrendForce, září 2021
Obsah obrázku stůl

Popis byl vytvořen automaticky

S rychle se blížícím nástupem nové generace pamětí DDR je společnost Kingston navíc připravena začít dodávat zákazníkům super rychlé paměti DDR5. Pevný vztah společnosti Kingston se společností Intel pomůže zajistit společné řešení s nejnovějšími produkty společnosti Intel.

„Zjištění TrendForce odrážejí pokračující růst naší společnosti a její flexibilitu při zvládání náročných obchodních podmínek,“ řekl Bernd Dombrowsky, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Kingston EMEA. „Naše vedoucí postavení na trhu nám umožňuje úzce spolupracovat s našimi partnery a dodavateli a poskytovat našim zákazníkům odborné informace a poradenství v oblasti nových technologií, jako je například chystané uvedení pamětí DDR5.“

Informace o společnosti Kingston můžete najít zde: 

YouTube Instagram

Facebook LinkedIn

Twitter Kingston Is With You

O společnosti Kingston Digital Europe Co LLP.

Kingston Digital Europe Co LLP a Kingston Technology Company, Inc., jsou součástí stejné korporátní skupiny („Kingston“). Kingston je největší světový nezávislý výrobce paměťových produktů. Pomáhá nalézt řešení používaná v běžném životě k práci i zábavě od notebooků a stolních počítačů přes velká data až po zařízení využívající IoT v chytrých či nositelných zařízeních, v prototypování a výrobě na míru. Největší světoví výrobci počítačové techniky a poskytovatelé cloudových služeb se ve svém vývoji spoléhají na Kingston. Naše zaujetí pro věc posouvá technologie, které nás provázejí každý den. Nevyrábíme jenom produkty, ale pomáháme naplnit očekávání našich zákazníků a vytváříme řešení, která dokážou něco změnit k lepšímu. Kingston je s vámi – Kingston Is With You – a víc o nás najdete na Kingston.com.